6 lipca 2021 Udostępnij

Czyszczenie i konserwacja łazienki Porady

Każdy wie, że zarazki uwielbiają łazienkę. Czy jest to straszna choroba, czy po prostu zwykłe przeziębienie, bycie chorym nigdy nie jest przyjemne - a jesień jest pełna chorób. Dlaczego więc nie zapobiec życiu lub rozprzestrzenianiu się tych zarazków w łazience, robiąc jesienne porządki?

Oczywiście, ważne jest, aby utrzymywać czystość przez cały rok, ponieważ zarazki mogą pojawić się w każdej chwili. Dobry początek jesieni to doskonały sposób na rozpoczęcie zdrowego roku szkolnego.

Przygotuj się na niskie temperatury

Robimy wszelkiego rodzaju przygotowania do zimy, jeśli chodzi o nasze samochody, nasze domy i nasze ubrania - dlaczego nie przygotować naszych łazienek w ten sam sposób? Kiedy temperatury zaczynają spadać, może być za późno, aby zrobić pewne rzeczy dla swojej łazienki. Z tego powodu, zacznij aktywnie działać, gdy pogoda jest jeszcze (w miarę) ciepła.

Kup odpowiednie narzędzia

Jest to jeden z obszarów, w którym skąpstwo na dostawach jest złym pomysłem. Jest to idealny moment, aby wymienić swoje stare, brudne materiały na nowe, piskliwie czyste. Jeżeli ty czyścisz z uszkodzoną lub brudną gąbką lub szczotką, ty no będziesz cieszył się prawie tak dużo, i ty no będziesz czyścić równie gruntownie. Równie dobrze możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, kupując nowe, błyszczące materiały.

Upewnij się, że jesteś dobrze wyposażony w szczotkę do szorowania, matę, szmaty i środki chemiczne (lub wszystkie naturalne, nietoksyczne środki czyszczące, w zależności od Twoich osobistych preferencji).

sprzątanie

Wilgoć i pleśń

Jesień to pora roku, w której pleśń może się naprawdę pojawić, zwłaszcza jeśli Twoja łazienka nie była utrzymywana w suchości przez bardziej wilgotne miesiące letnie. Jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec pleśni jest ponowne uszczelnienie całej łazienki. Wypełnij wszelkie dziury i luki, które istnieją, ponieważ są one wymarzonymi domami dla pleśni.

Aby wilgoć i brud nie stały się prawdziwym problemem, należy czyścić i suszyć. Czasami oznacza to wysuszenie lub wyszorowanie prysznica po jego użyciu. Zaufaj nam, na dłuższą metę to się opłaci, jeśli chodzi o zapobieganie chorobom.

Nie czekaj z konserwacją

To idealny sezon na wykonanie wszelkich niezbędnych napraw i wymian w Twojej łazience. Dlaczego, pytasz? Naprawy (takie jak naprawa cieknącego kranu) są zawsze droższe zimą, nie wspominając o tym, że są bardziej kłopotliwe i czasochłonne. Zrób to teraz, aby Twoja zima była wygodna i bezproblemowa.

Głębokie sprzątanie

Chociaż każdy mówi o "wiosennym sprzątaniu", ale "jesienne sprzątanie" jest tak samo ważne (jeśli nie bardziej). Cały purpose ono jest głęboki czyścić twój przestrzeń (czy ja jest łazienką, kuchnią, lub inny pokojem) tak że więcej miarowy dzienny cleaning jest daleko łatwy utrzymywać. Zrób jednorazowe głębokie sprzątanie, aby rozpocząć jesień i zimę na właściwej stopie.

Wskazówka głębokiego czyszczenia: zacznij od góry w dół. Idź do najwyższych obszarów (tych, na które ledwo patrzysz) i pracuj swoją drogą w dół stamtąd.

Natalia Gaboń

Projektantka aranżacjo oświetleniowych.