6 lipca 2021 Udostępnij

Remont łazienki podczas COVID-19

Nie ma wątpliwości, że każda przebudowa domu będzie wymagać czasu i energii, nawet w normalnych czasach. Może myślałeś o podjęciu przebudowy łazienki przed nadejściem pandemii i zdecydowałeś się wstrzymać, może byłeś w środku i wszystko zostało odłożone na później.

Możesz mieć wiele pytań dotyczących tego, czy mądrze jest podejmować lub kontynuować projekt przebudowy wśród Covid-19. Decyzja o tym, czy iść do przodu z projektu przebudowy łazienki zależy w dużej mierze od osobistych preferencji, jak również na etapie projektu przebudowy znajdziesz się w.

Rozpoczęcie nowego projektu z etapu planowania jest znacznie różni się od rozważań niezbędnych dla projektu, który już się rozpoczął. Profesjonaliści z Columbus Bath Design mogą pomóc Ci przeprowadzić Cię przez wszystkie niezbędne decyzje, tak abyś mógł być pewien, że Twój projekt przebudowy łazienki jest tak bezpieczny, jak to tylko możliwe.

Jakie są plusy i minusy, które powinienem rozważyć przy przebudowie łazienki podczas Covid-19?

Jak wspomniano powyżej, plusy i minusy podjęcia projektu przebudowy łazienki podczas Covid-19 są zależne od etapu projektu. Najpierw weźmiemy pod uwagę projekty, które są w fazie planowania.

Możesz również łatwiej znaleźć i zarezerwować wysoko ocenianego wykonawcę. Wiele zespołów projektowych i budowlanych odnotowało wysyp anulowanych zleceń, co oznacza, że potencjalnie możesz znaleźć nie tylko dobre oferty, ale również bardzo doświadczone zespoły, które mają czas i dostępność, aby skupić się wyłącznie na twoim projekcie.

Rozważ również, że prawdopodobnie masz więcej czasu, który może być spędzony w domu, zwłaszcza jeśli przeszedł do biura domu. Praca w domu oznacza, że nie musisz brać wolnego czasu, aby nadzorować wykonawców. Możesz również skorzystać na etapie projektowania z nowych technologii, które firmy wprowadziły w celu ułatwienia wirtualnych konsultacji i salonów online.

remont

Jeśli Twój projekt był już w trakcie realizacji lub rozpoczął się od początku pandemii, oznacza to, że prawdopodobnie masz już wszystkie niezbędne pozwolenia i nabyłeś wszystkie materiały potrzebne do przebudowy łazienki.

Miejmy nadzieję, że nawiązałeś dobre relacje z wykonawcą i są na tej samej fali o oczekiwaniach od projektu. Ponieważ wszystko jest na miejscu, to ma sens dla Ciebie, aby kontynuować projekt, pod warunkiem, że ty i twoi wykonawcy przestrzegać właściwych środków ostrożności.

Jednak z powodu opóźnień w łańcuchu dostaw, możesz napotkać problemy z materiałami, które wymagają dodatkowego czasu, aby przybyć lub mogą nie być dostępne w ogóle. Jeśli chodzi o projekt łazienki, nie chcesz być zmuszony do kompromisów przy dokonywaniu wyborów.

Jakie środki ostrożności powinienem podjąć, jeśli mam zamiar rozpocząć budowę lub jeśli mój projekt jest już w toku?

Jak wspomniano powyżej, jeśli masz zamiar rozpocząć nowy projekt lub twój projekt jest już w toku, masz prawie gwarantowane szczególną uwagę ze względu na inne odwołania. Należy skontaktować się z wykonawcą, aby dowiedzieć się, czy mogą wystąpić dodatkowe koszty z powodu specjalnych środków ostrożności, które mogą być konieczne.

Wiele środków ostrożności, które należy podjąć, jest podobnych do tych, które prawdopodobnie już stosujesz w swoim codziennym życiu. Kluczem do sukcesu jest upewnienie się, że wszystko jest dobrze zorganizowane, zapewniając Tobie i Twojej rodzinie ochronę przed potencjalnymi infekcjami.

Na przykład, jeśli odwiedzasz salon wystawowy, upewnij się, że firma ma wdrożone protokoły, które obejmują regularne mycie rąk przez pracowników. Powinieneś upewnić się, że:

  • często dezynfekują powierzchnie, których można dotknąć, takie jak stacja kawy, telefony, klamki
  • używają chusteczek do czyszczenia próbek produktów pomiędzy klientami
  • przeprowadzają gruntowne sprzątanie wiele razy w ciągu dnia.

Firmy, które postępują właściwie, powinny mieć dla swoich klientów chusteczki odkażające i dezynfekujące do rąk. Jeśli chodzi o miejsce pracy, oczekuj, że wykonawcy zapewnią plastikowe bariery, aby oddzielić miejsce pracy od reszty domu.

Zwróć uwagę, że pracownicy regularnie dezynfekują powierzchnie, z którymi weszli w kontakt, a jeśli nie dzielona łazienka nie jest dostępna dla pracowników, mocno rozważyć port-a-john, aby zapewnić, że miejsce pracy jest utrzymywane całkowicie oddzielnie od przestrzeni życiowej.

Większość wykonawców stosuje protokoły, aby ich ekipy regularnie dezynfekowały swoje ręce i narzędzia, ale zaleca się, abyś ustalił oczekiwania z kierownikami ekip przed rozpoczęciem budowy.

Jestem gotowy do rozpoczęcia mojego projektu, co mam robić dalej?

Jeśli masz czas i budżet, nigdy nie było lepszego momentu na rozpoczęcie projektu przebudowy łazienki.

Zadzwoń do nas już dziś, aby rozpocząć proces. Nie tylko poprowadzimy Cię przez decyzje projektowe, które będziesz musiał podjąć, ale także przeprowadzimy Cię przez rygorystyczne protokoły, które wprowadziliśmy, aby upewnić się, że projekt zakończy się sukcesem, a Twoja rodzina będzie bezpieczna.

Cieszymy się, że możemy pomóc Ci zbudować nową, wspaniałą łazienkę!

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.