6 lipca 2021 Udostępnij

Co jest najbardziej kosztowną częścią remontu łazienki?

Właściciele domów mogą być nieco rozdarty na jak ważne jest remodel łazienki do wartości rynkowej nieruchomości. Każdy powie Ci, że kuchnia jest najbardziej krytycznym źródłem zwrotu z inwestycji dla budżetu przebudowy - co jest prawdą - ale czy wiele obszarów używanych częściej niż łazienka?

Co sprawia, że remodel łazienki tak cenne jest to, że zwraca się na wiele sposobów. Jest oczywisty wzrost wartości rynkowej pamiętnej komody, nie wspominając o zwiększonej jakości życia, że otwarta, relaksująca przestrzeń ma do zaoferowania. Remonty łazienek będzie również pomóc zwiększyć efektywność energetyczną z instalacji niskiego przepływu wody i nieinwazyjne oświetlenie.

Jak każdy projekt domu poprawy, budżet jest zawsze coś do wzięcia pod uwagę. Właściciele domów muszą ważyć plusy i minusy tego, co są ważne funkcje do włączenia, a gdzie skupić swoje finanse. Aby to zrobić, ważne jest, aby zrozumieć, gdzie największe koszty będą w remodel łazienki:

Praca

Nie jest niespodzianką, że 30 - 50% lub więcej budżetu przebudowy łazienki zostanie wydana na pracę. Im bardziej rygorystyczny projekt, tym wyższy koszt pracy będzie niestety.

Zastanów się, czy chcesz zmienić układ łazienki. Wiąże się to z płaceniem hydraulika, aby przenieść linie wody, elektryk, aby uruchomić nowe okablowanie, wykonawca budowlany dla demo i przebudowy, jak również specjalista płytki dla nowej podłogi / prysznic / backsplash. To nie obejmuje malarz i / lub wykończenie stolarz.

Niektóre z tych kosztów pracy mogą być odzyskane z DIY pracy, najczęściej części demo projektu. Instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne muszą być wykonywane przez profesjonalistę jednak.

remont

Płytka

Ponieważ łazienki są na ogół mniejsze niż inne obszary domu, dobrą wiadomością jest to, że koszty pracy dla hydraulików, elektryków, itp. są na ogół niższe, ponieważ praca jest wykonywana szybciej. To nic, że te zawody mogą być wykonane z ich pracy w ciągu jednego dnia lub nawet popołudnia.

To nie jest przypadek z instalatorów płytek jednak, czy jest to podłoga, prysznic, backsplash, itp. Instalacja płytek jest bardzo czasochłonnym procesem - ale w sposób, który chcesz, aby tak było, aby praca wyglądała ładnie.

Płytki można układać tylko w sekcjach, a przed nałożeniem fugi wykończeniowej należy poczekać, aż wyschnie mastyks. Przed tym obszar musi być mierzone i rozstawione na estetykę, która jest dlaczego wiele razy praca płytki może trwać 2-3 dni lub więcej.

Należy również zauważyć, że różne materiały płytek wpłynie na budżet. Płytki z kamienia naturalnego mogą kosztować 10x tyle, co podstawowe produkty ceramiczne.

Armatura

Niski koniec wanny będą startować z tagiem cenowym około 400 dolarów, nawet na sprzedaż w dużych sklepach pudełkowych. High-end, wolnostojące wanny moczenia mogą być wyceniane na $ 2,000 do $ 3,000 lub więcej. Wszystkie te urządzenia mają wielki ROI, gdy przychodzi czas, aby sprzedać dom (jak również wzrost jakości życia), ale będzie umieścić znaczne wgniecenie w budżecie w czasie przebudowy.

Niski przepływ toalety nie kosztują znaczną ilość więcej niż standardowe modele, i są one zgłaszane w celu zapisania w górę 150 dolarów rocznie w rachunkach za wodę. To może nie wydawać się dużo, ale złożone przez 10 lat to zdecydowanie dodaje się. Plus, czasami są zachęty podatkowe lub rabaty dla posiadania wody oszczędzania urządzeń zainstalowanych.

Vanity

Kiedy naprawdę myślisz o tym, nie ma tak wiele miejsc, aby wydać pieniądze w łazience. Oświetlenie, malowanie, wykończenia i inne różne rzeczy będą blednąć w porównaniu do wielkiej trójki z glazury, armatury i wreszcie próżności.

Vanity staje się coraz ważniejszym aspektem łazienki dla wygody, jak również wartości rynkowej. Jego i jej toalety są teraz normą, której szukają kupujący, ale postumenty/ściany również oferują więcej miejsca i sprawiają, że łazienka wygląda na większą. Vessel vanities zapewniają unikalny, nowoczesny wygląd, jak również.

Istnieją po prostu mnóstwo opcji dostępnych w wyborach próżności, każdy z różnych kosztów. Wybory materiału blatu są zawarte w tej cenie, jak również, z marmuru / granitu jest bardziej high end i laminatu bardziej opłacalny wybór.

Podsumowanie kosztów remodelowania łazienki

Ostateczną rzeczą do zapamiętania jest to, że bez względu na to, jak chcesz ułożyć łazienkę lub jakie funkcje chcesz włączyć - to wszystko będzie kosztować, aby mieć pracę i instalację zrobić. Za każdym razem, gdy hydraulika jest dodawany do normalnej pracy budowlanej, ceny pracy wzrośnie.

To nie znaczy, że nie jest to warte, choć. Nie było "Million Dollar Listing" pokazów typu, gdzie sprzedaż jest stracone tylko dlatego, że główna łazienka nie ma wannę do moczenia się w. Jesteś w łazience wiele razy dziennie dla wielu różnych funkcji, może równie dobrze cieszyć się pobytem.

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.