3 lutego 2021 Udostępnij

Prognoza trendów kolorystycznych na rok 2021

Trendy kolorystyczne prognozowane na rok 2021 oddają zbiorowy nastrój domowej przestrzeni, w której czujemy się zarówno bezpiecznie, jak i pielęgnacyjnie. W pędzącym świecie hi-tech, fałszywych wiadomości i rosnącego zanieczyszczenia, Wattyl postrzega nasze wnętrza jako sanktuaria, osobiste przystanie, w których można się skupić i odzyskać równowagę.

Wattyl monitorował i analizował globalne trendy, przyglądał się zachowaniom mieszkańców i stylom projektowania, a następnie przełożył je na cztery palety kolorów, które odzwierciedlają zbiorowy nastrój dla przestrzeni, które czują się zarówno bezpieczne, jak i przytulne.

Nowstalgia

.... to chęć powrotu do czasów, kiedy życie było proste, a optymizm rządził. Wygląd nawiązuje do nowoczesnego wzornictwa z połowy ubiegłego wieku w Palm Springs z nutą luksusu!

Grounded

.... odzwierciedla nasze pragnienie uzyskania znaczenia i celu w naszym życiu, dzięki czemu podejmujemy decyzje dotyczące naszego stylu życia w oparciu o wartości i odzyskujemy więź ze środowiskiem naturalnym. Botaniczne i mineralne palety nadają otoczeniu odpowiedni charakter.

Monitor nastroju

....reconnecting with ourselves, taking time to reset and strengthen our bodies and minds. W tym pędzącym świecie wszystkie te aspekty mają kluczowe znaczenie. Kolor i światło stymulują nasze uśpione zmysły, a my możemy odetchnąć.

The Slow Down

....JOMO, czyli radość z braku czasu. Szukamy sposobów na spowolnienie tempa życia, aby poradzić sobie z naszym zabieganym i połączonym życiem. Chcemy spędzać więcej czasu w domu, strach przed przegapieniem nie ma już racji bytu! Kolory są miękkie i spokojne.

Prognozy Wattyl opierają się na szeroko zakrojonych globalnych badaniach dotyczących stylu życia i wielu czynników wpływających na poczucie miejsca i dobre samopoczucie. Wyniki badań wskazują na zwiększony nacisk na to, aby dom był postrzegany jako schronienie, miejsce ucieczki od szybkiego tempa życia codziennego i naładowania baterii. FOMO (fear of missing out) zostało zastąpione przez JOMO (joy of missing out)!

I choć każdy z nas jest coraz bardziej uzależniony od technologii, badania sugerują rosnące poczucie nostalgii; tęsknotę za prostszymi czasami jako przeciwwagę dla zgiełku i tempa świata zewnętrznego.

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.