21 kwietnia 2021 Udostępnij

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu w tym sezonie zimowym

Podczas mroźnych zimowych miesięcy wielu z nas nie wychodzi tak często na zewnątrz. To właśnie wtedy wypadki w domu są najbardziej kłopotliwe. Może minąć trochę czasu, zanim ktoś zauważy Cię po niebezpiecznym upadku. Dlatego zastosuj kilka środków bezpieczeństwa, abyś tej zimy mógł pozostać bezpieczny w swoim domu.

Regularne spotkania z bliskimi

Jeśli mieszkasz sama, jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Stwórz system wsparcia składający się z rodziny, przyjaciół i sąsiadów i pamiętaj, aby regularnie się do nich zgłaszać. To są ludzie, którzy przyjdą Cię szukać, jeśli nie słyszeli o Tobie i nie mogą się z Tobą skontaktować. Zadzwoń, wyślij SMS-a, PM-a... zrób coś, żeby powiedzieć "hej".

Zdobądź system alarmowy

dom

Posiadanie systemu alarmowego w domu może faktycznie uratować Ci życie. Jeśli spadniesz, poczujesz dym lub inny rodzaj domowego zagrożenia, pomoc jest na wyciągnięcie ręki. Świadomość, że wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć na przycisk, aby uzyskać natychmiastową pomoc, powinna tej zimy uspokoić Twój umysł. Jest to świetny sposób na zachowanie bezpieczeństwa w domu, zwłaszcza dla osób starszych i osób z problemami z poruszaniem się.

Uczyń swoją łazienkę bezpieczną

Łazienki są bardzo częstym miejscem wypadków domowych, poślizgnięć i upadków. Posiadanie zabezpieczeń w łazience zmniejsza ryzyko takich incydentów. Mniejsze elementy, takie jak poręcze, antypoślizgowe wykładziny wannowe i dywaniki podłogowe są niezbędne, aby łazienka była naprawdę bezpieczna.

3 wskazówki, jak uczynić łazienkę bezpieczną tej zimy

Jeśli rok 2021 jest dla Ciebie rokiem przemodelowania łazienki, mamy trzy wskazówki, które sprawią, że Twój dom będzie bezpieczny w tym sezonie zimowym:

  • Uchwytyłazienkowe i uchwyty pod prysznicem - Dają ci coś stabilnego, czego możesz się chwycić podczas wchodzenia i schodzenia z toalety oraz wchodzenia i wychodzenia z prysznica lub wanny.
  • Akcesoria antypoślizgowe - Pozbądź się niebezpiecznych dywaników i dodaj maty antypoślizgowe, płytki i paski do łazienki, wanny i prysznica.
  • Wanna Walk-In - Te innowacyjne rozwiązania w zakresie wanien i pryszniców pozwalają po prostu wejść pod prysznic, zamiast wchodzić przez ścianę wanny, co jest główną przyczyną upadków w łazience.

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.