24 listopada 2020 Udostępnij

Monochromatyczne pomysły na aranżację wnętrz

Jeśli szukasz renowacji kuchni lub łazienki i szukasz monochromatycznych pomysłów na wystrój wnętrza, istnieje ogromna gama różnych kolorów i stylów do rozważenia. To jest łatwy iść dla najnowszego, ale możliwie krótkotrwałego projektu i koloru trend. Ale jeśli szukasz klasycznego, ponadczasowego wyglądu, który jest łatwy do osiągnięcia, to weź pod uwagę te monochromatyczne pomysły na wystrój wnętrza. To uderzająca i stylowa opcja.

Kontrast jest kluczem do monochromatycznego wyglądu. Klasyczne połączenie czerni i bieli jest tak skuteczne, ponieważ kontrast pomiędzy tymi dwoma kolorami jest tak uderzający.

Jak osiągnąć monochromatyczny wygląd w kuchni i łazience
Biały zawsze był popularnym wyborem kolorów dla kuchni i łazienek, ponieważ wygląda tak czysto, wyraziście i elegancko. Dzięki temu łatwo jest dodać do niego czerń na białym tle.

Do kuchni możesz mieć czarne szafki kuchenne lub blaty robocze i czarną ściankę działową. Czarny i biały można łączyć na różne sposoby. Możesz dodać splashback w czarnych płytkach, aby dodać trochę dramatu lub białe płytki, aby utrzymać czysty i jasny wygląd. Możesz również wymienić podłogę na czarne płytki. Jest to świetne rozwiązanie do ukrywania zabłoconych śladów stóp lub białych płytek, aby zwiększyć poczucie światła i przestrzeni.

W łazience możesz mieć biały apartament łazienkowy, aby osiągnąć monochromatyczny wygląd poprzez dodanie czarnych jednostek, żaluzji i płytek. Ponownie, istnieją różne kombinacje do wyboru. Ty mogłeś mieć czarne płytki wokoło kąpieli tworzyć dramatyczny kontrast biały łazienka suite i ściany, lub być może rozważać białe ścienne płytki przeciw czarnym podłogowym płytkom.

Pamiętaj, że nie musisz trzymać się standardowych kwadratowych płytek w jednym kolorze; możesz również wziąć pod uwagę płytki kształtowe lub nawet wzorzyste płytki w kolorze czarno-białym.

Najnowsze trendy monochromatyczne

Mimo, że monochromatyczny wygląd jest tradycyjnie czarno-biały, istnieje tendencja do używania innego koloru zamiast czarnego. Wybierz kolor podstawowy, który będzie dopełnieniem Twoich mebli i urządzeń oraz dodaj różne odcienie, tony i odcienie tego samego koloru podstawowego, aby stworzyć ciepły, spójny wygląd.

Dodać odrobinę koloru?

Puryści mogą nie zgadzać się na dodanie koloru do monochromatycznego wyglądu, ale dodanie odrobiny koloru może mieć dramatyczny efekt i stworzyć trochę ciepła w pomieszczeniu. Łatwym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zastosowanie mozaikowych płytek, które są dostępne w różnych kolorach i wzorach.

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.