26 kwietnia 2021 Udostępnij

Jak sprawić, by mała łazienka wyglądała na większą

Spójrzmy prawdzie w oczy, nie każdy ma luksus posiadania masywnej, przypominającej spa łazienki w swoim domu. Chociaż może się wydawać, że jest to duże wyzwanie, aby stworzyć projekt łazienki, jeśli masz tylko małą przestrzeń, przy użyciu odpowiedniego projektu-savvy przechodzi długą drogę nie tylko w tworzeniu małej przestrzeni stylowe i praktyczne, ale nawet czyniąc go wydają się większe niż jest.

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby wziąć swoją małą przestrzeń łazienki i uczynić go wyglądać i czuć się bardziej przestronne.

Jakie są niektóre projekty projektowe, które mogą pomóc w powiększeniu mojej małej przestrzeni?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby Twoja łazienka wyglądała na większą, jest zrobienie kroku wstecz i sprawdzenie, czy niektóre proste projekty mogą zrobić dużą różnicę. Na przykład, jeśli każda ściana w Twojej łazience ma wzorzystą tapetę lub farbę, prawdopodobnie ma to wpływ na to, że przestrzeń wydaje się zatłoczona i zagracona.

Malowanie

Rozważ pozbycie się tych pokryć ściennych na rzecz prostej, czystej pracy z farbą. Będziesz zaskoczony, jak to może natychmiast sprawić, że Twoja łazienka wydaje się większa. Dokonując wyboru koloru dla nowej pracy farby, rozważ wybór czegoś lekkiego, jak błękit nieba lub pastelowy żółty. Neutralne odcienie jak off-biały i beżowy są również dobre wybory.

Świeża praca farby także daje ciebie czystego płótno gdy ty zaczynasz rozważać załatwiających i akcesoria które dają ciebie nie tylko magazynom ale pops kolor i styl.

malowanie

Płytka podłogowa

Możesz spojrzeć w dół do podłogi, aby natychmiast zrobić małą przestrzeń wyglądają większe. Instalując właściwą glazurę podłogową we właściwy sposób, możesz stworzyć iluzję większej przestrzeni podłogowej. Podczas gdy powszechnie uważa się, że małe płytki zainstalowane w małej łazience są najlepszym sposobem, aby przestrzeń wydaje się większa, prawda jest taka, że liczne linie fug mają odwrotny efekt.

Ruchliwe, wzorzyste płytki są również złym wyborem dla małych przestrzeni. Trzymaj się z dala od nich, a zamiast tego użyj dużych, gładkich płytek z niewielką ilością linii fug. Jak kolor farby, zwykłe kolorowe płytki są bardziej skuteczne niż wzorzyste płytki, ponieważ znaki kontrolne i inne geometryczne wzory prowadzą do wrażenia jeszcze mniejszej przestrzeni.

Lustra

Jak w każdym pokoju, dużo luster tworzy efekt większego obszaru, plus w łazience, są one przydatne i potrzebne narzędzia. Jeśli są odpowiednio zainstalowane w połączeniu z gładkimi płytkami, efekt może być zwielokrotniony, oszukując oko w percepcji jeszcze większej przestrzeni.

A co z armaturą i prysznicami?

Podczas gdy kafelki, farba i lustra to mało wymagające owoce, jeśli chodzi o powiększanie łazienki, bardziej rozbudowane projekty obejmują wybór odpowiednich urządzeń i upewnienie się, że kabiny prysznicowe i wanny są odpowiednio zaprojektowane, aby zwiększyć przestrzeń.

Wybierz odpowiednią armaturę

Na przykład, jeśli zastosujesz odpowiednie toalety i zlewy, możesz natychmiast zyskać więcej miejsca. Istnieje wiele nowych modeli, które można przymocować bezpośrednio do ścian, co zmniejsza bałagan i zwiększa przestrzeń na podłodze. Ponadto, urządzenia wiszące są specjalnie zaprojektowane tak, aby były tak kompaktowe, jak to tylko możliwe.

Zdejmując je z podłogi, nie "wystają" tak bardzo. Wszystko, co ma długi profil, nie tylko narusza cenną przestrzeń na podłodze, ale także przyciąga wzrok, sprawiając, że pokój wydaje się ciasny i mały. Zajmując mniej miejsca niż zwykłe elementy, armatura montowana na ścianie jest doskonałym sposobem na to, by Twoja mała łazienka wyglądała na większą.

Wybierz odpowiedni prysznic

Podobnie ważne jest dokonywanie dobrych wyborów projektowych, jeśli chodzi o kabiny prysznicowe. Rozważmy kabiny prysznicowe typu quadrant, czyli kabiny z drzwiami składanymi lub przesuwanymi. Są one doskonałym wyborem, aby zmaksymalizować przestrzeń w małej łazience.

Drzwi składane do wewnątrz zgrabnie składają się na siebie, zamiast otwierać się na pokój, a drzwi przesuwne o opływowych kształtach wykorzystują szyny w kabinie do przesuwania się bez naruszania cennej przestrzeni.

A co z przechowywaniem i półkami? Czy istnieją sztuczki, aby używać ich efektywnie?

Bez wątpienia! Szyny i haczyki to świetny sposób na zwolnienie miejsca w małej łazience, które można wykorzystać na ręczniki kąpielowe i ubrania. Haki tylko używają few cali na ścianie lub drzwiach bez wpływać projekt przepływ twój łazienka.

Wiszący magazyn w twój prysznicu jest fantastycznym sposobem save przestrzeń. Używać druciane kosze dla twój szamponu, mydła, i gąbek dostaje one z półek lub podłoga i tworzy atrakcyjnego spojrzenie.

Jeśli chodzi o odkładanie, rozważ otwarte półki jako sprytny sposób na wizualne otwarcie przestrzeni, a jednocześnie zapewnienie mnóstwa miejsca do przechowywania. Dodatkowo daje Ci to swobodę kreatywnego podejścia do ręczników i innych projektów kosmetycznych!

Co zrobić, aby moja mała łazienka wyglądała na większą?

Kolejna prosta sprawa - zadzwoń do nas! Nasi eksperci dokładnie wiedzą, jak powiększyć małą łazienkę za pomocą opisanych tutaj sztuczek, a ponadto są dobrze zorientowani we wszystkich najnowszych produktach i trendach.

Z przyjemnością pomożemy Ci stworzyć idealną łazienkową oazę z Twojej małej przestrzeni!

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.