6 lipca 2021 Udostępnij

Jak zaplanować nową łazienkę

Przygotowując się do nowego planu łazienki, istnieje zaskakująca ilość aspektów, które trzeba będzie rozważyć. Pierwszym z nich jest sposób efektywnego wykorzystania przestrzeni, którą obecnie posiadasz.

Trzeba będzie myśleć o tym, co armatura masz zamiar używać, czy wolisz płytki lub nie, co masz zamiar zachować takie same, a co wszystko ma zamiar zmienić. Następnie należy zdecydować, w jakiej kolejności masz zamiar zrobić to wszystko.

Podczas remontu całej łazienki, pierwsze rzeczy, które muszą iść są najstarsze armatury, a następnie przekierowanie hydraulika / przewody. To wszystko musi nastąpić przed remontem i aktualizacji całej łazienki.

Kody łazienkowe, które muszą być honorowane

Oto niektóre wymagania łazienkowe, które muszą być przestrzegane, w przeciwnym razie można znaleźć się w trochę kłopotów.

Instalacje rur odpływowych

Nie można dokonać zmian lub ustanowić zupełnie nową łazienkę bez rozważenia, czy nowe połączenia muszą być wykonane do drenażu domu. Aby być w 100% pewnym, że niczego nie przeoczyłeś, zwróć się do urzędu nadzoru budowlanego w Twojej okolicy, aby zweryfikować kody dotyczące połączeń kominowych.

Instalacje elektryczne

Istnieją zasady wokół tego, jak i gdzie można ustanowić urządzenia elektryczne w łazienkach, więc jest to ważna rzecz do zrobienia przed rozpoczęciem z nowym układem łazienki. Niewłaściwe instalacje elektryczne mogą znacznie zwiększyć ryzyko porażenia prądem i innych niebezpiecznych scenariuszy.

plan

Należy również pamiętać, że metalowe rury są również przewodnikami elektryczności, co oznacza, że instalacja musi być zabezpieczona zaciskami uziemiającymi.

Style aranżacji łazienki

Przeciętna łazienka będzie miała pełny węzeł sanitarny, umywalkę, wannę i toaletę. W niektórych przypadkach jest prysznic zamiast wanny lub oddzielna wanna i prysznic układ.

Istnieje wiele różnych typów układów łazienki, które można rozważyć, w tym:

  • Attached

To jest, gdy łazienka jest podłączony do sypialni, która może być dość wygodne w niektórych przypadkach. Niektóre z tych łazienek mogą nie zawierać okna, w którym to przypadku będziesz chciał dodać wentylator wyciągowy, aby pomóc usunąć wilgoć.

Jeśli dźwięk jest czynnikiem, spróbuj zainstalować aktualny zawór wlotowy, aby stłumić hałas.

  • Proszówki

Proszkownia będzie na pierwszym piętrze domu i jest zazwyczaj łazienka goście używają. Są one również znane jako pół-łazienki i zazwyczaj obejmują tylko toaletę i umywalkę.

  • Niestandardowe łazienki

Łazienki na zamówienie mają cały zestaw armatury. Wynik końcowy może mieć identyczne wbudowane szafki i blaty. Jest to zazwyczaj wykonywane przez profesjonalnego projektanta, aby osiągnąć pożądany efekt.

  • Mokre pokoje

Jest to po prostu wodoodporny pokój, który jest świetny dla rodzin, które uprawiają sport. Posiada on otwarty prysznic, gdzie woda spływa do odpływu podłogowego.

Daj wszystkiemu odpowiednią przestrzeń

Każdy element wyposażenia łazienki potrzebuje określonej ilości miejsca wokół siebie. Upewnij się, że prawidłowo mierzysz przestrzeń pomiędzy wszystkim, aby Twoje doświadczenie w łazience było wygodne i funkcjonalne. Zaplanuj takie rzeczy jak kosz na śmieci i upewnij się, że wszystko jest rozmieszczone tak, że niezależnie od wzrostu, każdy może z niego wygodnie korzystać.

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.