6 lipca 2021 Udostępnij

Jak długo trwa remont łazienki?

Dając szacunki budowlane na kaprys jest trudna praca. Wykonawca może natknąć się na potencjalnego klienta na ulicy i pytają bardzo szeroki, "ile postawić garaż" pytanie, mimo że istnieją dziesiątki zmiennych, które wpływają na tę odpowiedź.

Łazienka specjalistów kontraktowych czynienia z tym samym, zwłaszcza w pytaniach o harmonogram remontu.

Właściciele domów mają pełne prawo znać te szczegóły

(wraz z kosztem, data rozpoczęcia, zakres prac, itp.), ale istnieje również wiele czynników, które idą do tej odpowiedzi. Oto etapy remontu łazienki i jak długo można się spodziewać, że każdy z nich zajmie:

Pozwolenie Pozyskiwanie

Remonty domów, które wymagają strukturalnych, elektrycznych lub hydraulicznych zmian będzie częściej niż nie wymagają pozwolenia w zależności od jurysdykcji. Jeśli tylko planujesz zmienić wygląd wizualny łazienki (farba, nowe oświetlenie lub wykończenie), a następnie praca może rozpocząć się natychmiast. Również dobrą wiadomością o remoncie łazienki jest to, że jest to wnętrze, co oznacza, że pozwolenie może być zazwyczaj przyznane w ciągu tygodnia. Zewnętrzna przebudowa w dzielnicach historycznych wymaga spotkania zarządu i może trwać do 6 tygodni.

Demo

Gdy zakres prac jest zatwierdzony przez odpowiednie władze, nadszedł czas, aby rozpocząć proces "out with the old in with the new". Wielu właścicieli domów uważa, że proces rozbiórki jest bardzo łatwym do wykonania projektem typu "zrób to sam", ale wiedz, że prace typu "zrób to sam" prawie zawsze wydłużają linię czasu.

remont

Zamiast wieloosobowej załogi pracującej 8 godzin dziennie, jesteś prawdopodobnie o niewyszkolonych przyjaciół i rodziny wolontariatu swój czas w noce i weekendy. Profesjonalni wykonawcy mogą zazwyczaj mieć łazienkę demo zrobić w ciągu jednego dnia, ale DIY zależy od tego, jak agresywny człowiek jest z ich czasu.

Ramy i przebudowa

Nie masz do czynienia z największym metrażu nawet w przestronne, luksusowe, łazienki mistrza więc praca związana z ponownym ramki pokoju nie jest, że czasochłonne. Wymiana zgniłe podłoże jest jeden dzień projektu, jak jest ramki nowe ściany dla zmian w układzie.

W przypadku prac wewnętrznych, dobrą wiadomością jest to, że wykonawcy mogą trzymać się terminów niezależnie od pogody. Jedyną rzeczą, która mogłaby przesunąć aspekt zmiany szkieletu na drugi tydzień, byłby niedobór materiałów. Niezwykle ważne jest, aby wszystkie te prace zostały wykonane na czas, ponieważ firmy usługowe nie mogą rozpocząć pracy, dopóki "gołe kości" nie wrócą na swoje miejsce.

Instalacje hydrauliczne i elektryczne

Co wielu właścicieli domów znaleźć to, że hydraulika i elektryka wymagane do remontu łazienki zazwyczaj nie jest wszystko, że czasochłonne - ale coraz handlowców na miejscu jest. Wykonawcy budowlani często obwinia się za opóźnienia w realizacji projektu, gdy prawda jest taka, że grają w grę na czekanie na często przepełnione techników serwisowych.

Nie zdziw się, jeśli twoja łazienka siedzi rozdarta i bezczynna przez tydzień lub dwa, czekając na hydraulika i / lub elektryka, aby dostać się na miejsce pracy. Dlatego ważne jest, aby mieć szybkie demo zrobić, a także mieć generalnego wykonawcę z konkretnych harmonogramów i kto pozostaje na szczycie obietnic rzemiosła usług.

Instalacja płytek

Czy to podłogi lub ściany prysznic, to nie jest naciągane, aby założyć, że instalacja płytek będzie najbardziej czasochłonny aspekt remontu łazienki. Jest to zdecydowanie praca, że nie chcesz pospiesznie choć, więc dać instalatorowi dużo czasu przed planowaniem następnej usługi.

Jest po prostu dużo, że idzie do procesu aplikacji płytek. Dla jednego, instalator może pracować tylko w sekcjach, ponieważ mastyks kleju wyschnie, jeśli się zbyt daleko przed siebie. Każda pojedyncza płytka musi być umieszczona skrupulatnie tak, że jest prosta i rozstawiona prawidłowo. Następnie, gdy mastyks i płytki są w dół, co najmniej 24 godziny powinny minąć przed zastosowaniem fugi.

Dobra wiadomość jest taka, że inne rodzaje podłóg poza płytkami można układać znacznie szybciej. Układanie podłogi laminowanej na przykład jest zwykle jednodniową pracą, ale w tym samym czasie nie zapewnia takiej samej trwałości (lub często takiej samej estetyki) jak płytki.

Armatura, farba, wykończenia

Instalowanie nowych urządzeń, jak również malowanie i stosowanie bazy, okna i drzwi wykończenia nie są szczególnie czasochłonne albo. Chodzi o to, że chcesz poświęcić dzień (dwa na bezpiecznej stronie) do każdego z nich. Malarze mogą wykonywać swoją pracę o wiele szybciej przed próżności i wykończenia jest zainstalowany. Próżność powinna być zainstalowana przed bazą wykończenia, więc może być równo ze ścianą, jak również.

To nie jest sprawiedliwe, aby poprosić wielu wykonawców, aby spróbować i pracować w tym samym czasie w przestrzeni tak małej jak łazienka. Nie wspominając, każdy z nich czeka, aby dostać się i wyjść z pokoju będzie prowadzić koszty pracy przez dach.

Jak długo trwa renowacja łazienki Podsumowanie

Istnieją małe niuanse podczas każdego etapu remontu łazienki, które mogą naprawdę rozciągnąć ten projekt. Masz projekt i fazę zezwolenia, zanim jakakolwiek praca może być nawet zrobione, a następnie demo, a następnie dając hydraulików i elektryków wystarczająco dużo czasu, aby zainstalować "wnętrzności" przed rzeczywistą przebudowę można rozpocząć.

Mastyka do płytek i fug potrzebuje czasu na wyschnięcie, podobnie jak farba. Armatura, próżność, i wykończenia wszystko musi być stosowane w pewnej kolejności, jak również. Jeśli masz wykonawcę, który jest dobrze zorientowany w tych wszystkich usług, to będzie znacznie zmniejszyć na osi czasu, ale to wciąż jest 2 tygodnie pracy na minimum.

Więcej na: http://saniform.com.pl/

Natalia Gaboń

Projektantka aranżacjo oświetleniowych.