6 lipca 2021 Udostępnij

Porady dotyczące planowania wymarzonej łazienki

Każdy zasługuje na swój mały kawałek nieba. Dla wielu ludzi, nie ma nic całkiem jak posiadanie pięknie odnowionej łazienki marzeń, gdzie mogą się zrelaksować, odprężyć i zostawić swoje zmartwienia za sobą. Jeśli jesteś zainteresowany w aktualizacji lub całkowicie przebudowy swojej łazience, to jesteś we właściwym miejscu. Niezależnie od tego, czy Twój styl jest nowoczesny i szykowny, czy wygodny i przytulny, Bath Design pomoże Ci zaprojektować łazienkę, o jakiej zawsze marzyłeś.

Kluczowe aspekty łazienki marzeń

Istnieje kilka kluczowych obszarów, na których powinieneś się skupić, jeśli jesteś zainteresowany aktualizacją lub przebudową łazienki. Rozumiemy, że proces ten może wydawać się skomplikowany. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci na każdym kroku. Zacznijmy od kilku kluczowych kwestii, o których powinieneś pamiętać w trakcie procesu projektowania.

Dostosowanie do potrzeb

Po pierwsze, zastanów się, jak wygląda Twoja wymarzona łazienka dla Ciebie. Ta część procesu wymaga odrobiny kreatywności. Będziesz chciał zacząć od rozważenia atmosfery, którą chciałbyś stworzyć. Być może chcesz spa-jak czuć, lub wolisz coś prostszego, który jest bardziej nastawiony na funkcjonalność. Nawet jeśli nie jesteś pewien właściwych terminów projektowych, możesz zacząć od obejrzenia zdjęć i przedyskutowania, co lubisz, a czego nie lubisz w każdym aspekcie projektowym. Jak zrobić te decyzje, szybko zdasz sobie sprawę, że masz koncepcję projektu, który wolisz.

łazienka

Podstawy urządzania łazienki marzeń

Rozpoczęcie przebudowy łazienki może czuć się przytłaczające. Po tym wszystkim, istnieje tak wiele wyborów! Jednak najlepiej jest zacząć od podstaw. Możesz zawęzić się do swojego projektu, po prostu zaczynając od schematu kolorów. Podczas gdy kolor przestrzeni może wydawać się fundamentalną decyzją (i tak jest!), może to przejść długą drogę, pomagając Ci zawęzić, które urządzenia i wystrój wzmocnią przestrzeń. Być może wolisz coś jasnego i przyjaznego, a może lubisz coś spokojnego i wyciszającego - ta jedna decyzja o kolorze pozwoli Ci znaleźć się na drodze do zaprojektowania idealnej łazienki!

Identyfikacja trendów

Podczas gdy jest to z pewnością istotne, aby zrozumieć, że trendy przychodzą i odchodzą, chcesz również być świadomy najgorętszych projektów na rynku. W tej chwili widzimy wiele kombinacji łazienek z wannami i kabinami prysznicowymi. Ludzie chcą najlepsze z obu światów, więc często, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca na obu, a następnie, że jest to, co robimy!

Istnieją przede wszystkim dwa szerokie wybory projektowe, że ludzie skłaniają się ku: minimalne lub funkcjonalne. Oczywiście, istnieje wiele miejsca na dostosowanie w każdej kategorii. Minimalne projekty skupiają się bardziej na utrzymaniu otwartej i nowoczesnej przestrzeni. Funkcjonalne projekty są bardziej skoncentrowane na tym, jak przestrzeń może być łatwo wykorzystana i wygodna.

Produkty i akcesoria mogą przejść długą drogę w kierunku ożywienia schematu projektowego. Zabawna część procesu projektowania jest wtedy, gdy łączymy wybór płytek, opraw oświetleniowych, baterii i wszystkich innych drobnych szczegółów. Co jest w tym najlepsze? Możesz wziąć rzeczy, które lubisz z różnych projektów i połączyć je razem w sposób, który ma sens dla Ciebie i Twojej przestrzeni.

Personalizacja Twojej wymarzonej łazienki

Najważniejsze, aby pamiętać, że ta przestrzeń powinna być zaprojektowana dla ludzi, którzy w niej mieszkają. Podczas gdy trendy mogą z pewnością być świetnym punktem inspiracji, proces ten polega na personalizacji przestrzeni tak, abyś czuł się w niej jak najbardziej komfortowo.

Najgorętszym trendem we wszelkiego rodzaju projektach jest to, jak bardzo skupiają się one na osobowości klienta. Twoje preferencje powinny być widoczne na każdym etapie procesu. Podczas gdy my możemy pomóc Ci w doborze kolorów i produktów, które w pełni wykorzystają przestrzeń, Twój styl powinien być na pierwszym planie projektu. Pomożemy Ci to osiągnąć!

Szczegóły, szczegóły, szczegóły

Bez względu na to, jaki projekt wybierzesz, upewnij się, że jego częścią jest funkcjonalność. Chcesz mieć pewność, że Twoja przestrzeń ma dużo użytecznego przechowywania i że przepływ pokoju ma sens. Użycie różnych rodzajów koszy, pojemników lub koszy może naprawdę połączyć przestrzeń.

Wszystko, od rozmiaru wanny po projekt baterii, może odegrać kluczową rolę w tym, jak korzystasz z łazienki. Dając trochę myśli do drobnych szczegółów może przejść długą drogę w zapewnieniu, że przestrzeń jest najbardziej wygodne i użyteczne miejsce możliwe.

Natalia Gaboń

Projektantka aranżacjo oświetleniowych.