24 listopada 2020 Udostępnij

Ceramika kontra płytki porcelanowe: Czym się różnią?

Ceramika kontra Płytki Porcelanowe - o co chodzi?

Płytki ceramiczne i porcelanowe to świetny sposób na dodanie plamy kolorów i ciekawych wzorów do Twoich podłóg i ścian, ale jaki rodzaj płytek wybierasz? Czy jeden rodzaj płytek jest lepszy od drugiego? Cóż, to zależy od wyglądu, który chcesz stworzyć, Twojego budżetu i tego, jak długo chcesz, aby trwały.

Bajeczny wybór kolorów i wzorów

Zarówno płytki ceramiczne jak i porcelanowe występują w wielu pięknych kolorach i wzorach. Ale płytki porcelanowe oferują większy wybór, więc jeśli szukasz czegoś innego lub coś, co ma wszystkie zalety płytek, ale wygląda jak marmur lub drewno, a następnie spójrz na wspaniałą gamę płytek porcelanowych, takich jak Palatine Marble Matt, Nordic Light, który wygląda jak drewno, i Imotion Inox, który ma wspaniałe metaliczne wykończenie. Trudno będzie Ci je odróżnić od prawdziwych, a na pewno znajdziesz tu kilka płytek, które idealnie nadają się do Twojego domu!

Łatwy w utrzymaniu

Zarówno płytki ceramiczne, jak i porcelanowe są bardzo łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu, ponieważ wszelkie zabrudzenia i rozlania można szybko i łatwo usunąć za pomocą szmatki. Plamy i zapachy nie mają szans na przyklejenie się do nich! To sprawia, że zarówno płytki ceramiczne jak i porcelanowe są fantastycznym sposobem na utrzymanie kuchni, łazienki i korytarza w pięknej czystości i blasku.

Oba są trwałe

Przy starannej i właściwej pielęgnacji zarówno płytki ceramiczne, jak i porcelanowe będą wyglądać dobrze i wystarczą na lata, ale płytki porcelanowe będą trwały dłużej. Płytki porcelanowe wykonane są z drobniejszego, gęstszego rodzaju gliny i wypiekane są w wyższej temperaturze. To sprawia, że są one znacznie twardsze niż płytki ceramiczne, więc nie odpryskują i nie zarysowują się tak łatwo. Ponadto, kolor jest dodawany do płytek porcelanowych na całej długości (podczas gdy kolor jest dodawany tylko do powierzchni płytki ceramicznej), więc jest mało prawdopodobne, aby zauważyć żadnych odprysków i zarysowań, jeśli wystąpią - idealny, jeśli masz dużo dzieci i zwierząt domowych bieganie wokół!

Jesteś majsterkowiczem?

Znalezienie profesjonalisty do układania płytek naturalnie zwiększy całkowity koszt. Może to być dla Ciebie wskazówka, jeśli chodzi o Twój budżet, więc możesz spróbować układać je samemu. Jeśli jesteś nowy w układaniu płytek, to płytki ceramiczne mogą być dla Ciebie lepsze, ponieważ są one łatwiejsze do pracy. Płytki ceramiczne mogą być śliskie i kruche, przez co trudniej je przenosić i ciąć. Będziesz potrzebował dużo cierpliwości, ale możesz zminimalizować te problemy, wybierając płytki porcelanowe z teksturowanym lub matowym wykończeniem, jak w przypadku City Range.

Na co cię stać?

Płytki ceramiczne są świetne, jeśli masz naprawdę napięty budżet. Jednak, mimo że płytki ceramiczne są zwykle nieco droższe, w dłuższej perspektywie dadzą ci znacznie większą wartość w stosunku do ceny pod względem trwałości i są mniej podatne na uszkodzenia.

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.