24 listopada 2020 Udostępnij

Jak wybrać najlepsze płytki łazienkowe do Twojego domu

Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu zaktualizować istniejące płytki podłogowe w łazience, czy też stworzyć zupełnie nowy projekt łazienki, będzie wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić, że osiągniesz wygląd, którego szukasz; w końcu wszyscy chcemy, aby nasze łazienki były rajem, gdzie możemy się cofnąć, zrelaksować i znaleźć czas dla siebie.

Co więc należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu ważnej decyzji, na które płytki podłogowe w łazience się wybrać? Jaki kolor należy wybrać? Duże czy mozaikowe? Teksturowana czy naturalna? Jest tak wiele czynników, o których należy pamiętać

Cóż, nie martw się! Aby ułatwić podjęcie tych ważnych decyzji, poniżej przedstawiamy kilka najlepszych pomysłów na to, jak dobrać idealną płytkę podłogową do swojej łazienki.

Wybierz swój styl

Jaki styl chciałbyś przedstawić w tym specjalnym pomieszczeniu? Jednym z prostych sposobów na rozpoczęcie wyboru płytek podłogowych w łazience jest znalezienie jednego stylu, który naprawdę uwielbiasz. Być może zakochałaś się w tym eleganckim, nowoczesnym wyglądzie. Być może kochasz odważne kolory, brokat lub kształty i faktury. Kiedy już zdecydujesz, możesz zachować ten styl i czuć się w nim, kiedy dokonujesz wszystkich innych wyborów.

Czy chcesz mieć główną funkcję

Kiedy wchodzisz do łazienki, co chcesz być głównym punktem centralnym? Kiedy już to wybierzesz, możesz zacząć wybierać idealne płytki, aby skupić się na tej przestrzeni, niezależnie od tego, czy jest to rozpryskująca się woda do Twojej antycznej wanny, czy też przyciągająca wzrok mozaika w Twojej nowej kabinie prysznicowej. Następnie możesz zacząć wybierać łazienkowe płytki podłogowe, które będą uzupełniać i podkreślać główną cechę pomieszczenia.

Wybór płytek podłogowych

A co jeśli zdecydowałeś się na prostą płytkę na ściany i biały apartament łazienkowy? Jeśli już wybrałeś bardziej uproszczony, przyszłościowy, chroniony projekt, ponieważ martwisz się, że możesz spaść z miłości z najnowszymi trendami, to jest to, gdzie twoje łazienkowe płytki podłogowe mogą wejść w swoje własne. Łatwe do zmiany, gdy zdecydujesz, że chcesz uzyskać nowy, świeży wygląd oraz praktyczny i wytrzymały wygląd wszystkich łazienek i wilgotnych pomieszczeń, płytki podłogowe mogą również dodać czynnik WOW do każdego pomieszczenia. Dzięki naszym porcelanowym kaflom podłogowym z efektem drewna możesz stworzyć taki wygląd boho, dodać blasku i blasku, a nawet uzyskać wygląd prawdziwego drewna, aby uzyskać idealne, rustykalne, eleganckie wykończenie.

Wielkość pomieszczenia v wielkość płytek

Ogólnie rzecz biorąc, większość łazienek nie jest ogromna, więc możesz chcieć trzymać z dala od większych płytek podłogowych, które, jeśli są używane, może skończyć się na tym, że Twoja łazienka czuje się mniejsza. Najlepiej jest wybrać płytki, które będą uzupełniać rozmiar pomieszczenia. Mam nadzieję, że te wskazówki były pomocne, jednak jeśli to wszystko wydaje się trochę zniechęcające, nasz zespół ekspertów zawsze chętnie pomoże. 

Natalia Gaboń

Projektantka aranżacjo oświetleniowych.