17 maja 2022 Udostępnij

Prysznice Mira: Tworzenie przestrzeni łazienkowej dla całej rodziny

Niezależnie od tego, czy chodzi o pobyt krewnych, czy o życie w wielopokoleniowym gospodarstwie domowym, coraz ważniejsze staje się zapewnienie w domu warunków odpowiednich dla wszystkich grup wiekowych.

Zwłaszcza gdy odwiedzają nas lub mieszkają z nami starsi członkowie rodziny, stworzenie otoczenia, w którym będą się czuli bezpiecznie i komfortowo, jest koniecznością. Jednak często można odnieść wrażenie, że aby to osiągnąć, trzeba pójść na kompromis w kwestii stylu. Łazienka może wydawać się miejscem trudnym do ogarnięcia dla osób starszych lub wrażliwych, z wieloma potencjalnymi zagrożeniami. Poprosiliśmy brytyjskiego producenta kabin prysznicowych numer 1 - firmę Mira Showers - o kilka wskazówek i porad dotyczących stworzenia bezpiecznej i stylowej łazienki dla każdego.


Wybierz łatwy w użyciu, bezpieczny prysznic

Wahająca się temperatura wody i skomplikowane konfiguracje prysznica nie są pomocne w tworzeniu dostępnego środowiska łazienkowego. Wybierz prysznic łatwy w użyciu i wyposażony w proste elementy sterujące.

Prysznic cyfrowy Mira Mode posiada ergonomicznie zaprojektowany sterownik z prostymi przyciskami, które ułatwiają jego obsługę nawet osobom mającym problemy ze sprawnością. Inteligentna technologia cyfrowa zastosowana w zaworze umożliwia precyzyjną kontrolę temperatury z dokładnością do jednego stopnia, co zwiększa bezpieczeństwo kąpieli.

Do tego innowacyjnego produktu dołączona jest bezpłatna aplikacja na smartfona, która pozwala włączyć/wyłączyć tryb Mira, ustawić maksymalną temperaturę i czas trwania kąpieli oraz dodatkowe funkcje, jeśli zdecydujesz się na tryb Mira z funkcją Bathfill.

Ustawienie maksymalnej temperatury za pomocą aplikacji jest świetnym rozwiązaniem, jeśli masz dzieci; bez względu na to, jak bardzo zmienią temperaturę podczas kąpieli, nie przekroczy ona maksymalnego ustawienia. Dodatkowy pilot zdalnego sterowania umożliwia włączanie i wyłączanie prysznica spoza strefy prysznica - oznacza to, że prysznic osiągnie pożądaną temperaturę, zanim wejdziesz pod prysznic. Wystarczy poczekać, aż diody LED na pilocie przestaną migać i pozostaną nieruchome, a doskonały prysznic będzie gotowy.

Tryb Mira zawiera wielokrotnie nagradzaną główkę prysznicową Mira Switch z 4 unikalnymi trybami strumienia. Tryb strumienia Soothe jest zatwierdzony dermatologicznie przez Skin Health Alliance dla skóry wrażliwej, dzięki czemu jest idealny dla całej rodziny.


Rozważ mokre pomieszczenie

Starzenie się często oznacza, że wchodzenie i wychodzenie z wanny staje się trudniejsze i bardziej zniechęcające. Warto rozważyć usunięcie wanny i zastąpienie jej brodzikiem lub panelem dzielącym bezpośrednio na wyłożoną płytkami podłogę. Panel dzielący Mira Leap to świetna opcja, by stworzyć minimalistyczny wygląd mokrego pomieszczenia. Opatentowana technologia Mira CleanCoat™, która jest standardowo podawana na szkło, sprawia, że kabina prysznicowa wygląda tak dobrze, jak w dniu zakupu. To może nie być korzystne rozwiązanie, jeśli masz małe dzieci lub lubisz długie, gorące kąpiele.


Bezpieczne brodziki

Wybierając brodzik, zwróć uwagę na jego antypoślizgowe wykończenie. Pomoże to zapobiec ewentualnym poślizgnięciom lub upadkom pod prysznicem, zarówno młodszym, jak i starszym członkom rodziny. Wybór brodzika antypoślizgowego nie oznacza jednak kompromisu w kwestii stylu.

Brodzik z serii Mira Flight Safe ma bardzo małą głębokość 40 mm, co zapewnia czysty i minimalistyczny wygląd. Bezpieczne brodziki Mira Flight, wykonane z żywicy akrylowej, są trwałe i odporne na zarysowania, odpryski i odbarwienia.

Ten sprytny brodzik otrzymał nagrodę Queen's Award for Enterprise: Innovation za swoje właściwości antypoślizgowe, które w przeciwieństwie do podobnych produktów są podawane na cały brodzik i przewyższają standardy branżowe w zakresie bezpieczeństwa. Pokryte inteligentną technologią BioCote®, która ogranicza rozwój pleśni i bakterii nawet o 99,9%, brodziki Mira Flight Safe są zaprojektowane tak, aby pozostać czyste.


Więcej pomysłów na rodzinną łazienkę

Kliknij dowolne z poniższych łączy, aby poznać pomysły i porady dotyczące łazienki dla całej rodziny.

  • Planowanie rodzinnej łazienki
  • Przewodnik po stylu rodzinnej łazienki
  • Przewodnik zakupu rodzinnego zestawu łazienkowego
  • Stwórz idealną łazienkę dla rodziny
  • Jak stworzyć stylową łazienkę dla starszej osoby?

Natalia Gaboń

Projektantka aranżacjo oświetleniowych.