23 maja 2022 Udostępnij

5 korzyści płynących z zastosowania baterii w łazience

Baterie wannowe i umywalkowe są obecnie znacznie bardziej powszechne niż osobne baterie sztorcowe.

Bateria czerpie wodę z obu źródeł - ciepłej i zimnej, mieszając je razem, a następnie wylewając z jednej wylewki. Bardziej tradycyjna metoda polega na pobieraniu wody przez osobne kurki filarowe z ciepłą i zimną wodą, przy czym strumień jest oddzielony. Korzystanie z baterii łazienkowej przynosi oczywiste korzyści, które wymieniliśmy poniżej.


1. Styl

Wiele osób woli elegancki i opływowy wygląd baterii niż oddzielne krany z ciepłą i zimną wodą. Dostępna jest szeroka gama stylów baterii. Mogą one mieć ostre, współczesne linie lub być wygięte w klasyczny kształt łuku.

Również uchwyty mogą być różne - od tradycyjnych uchwytów obrotowych po dźwignie podnoszone i opuszczane w celu regulacji przepływu. Jeśli masz ochotę na baterię montowaną na ścianie dostępne są również takie baterie.

Bateria umywalkowa Eden z Orchard Bathrooms jest idealna do mniejszych umywalek.


2. Wszechstronność

Baterie mieszające mogą równie dobrze działać przy wannie, jak i przy umywalce lub zlewie. Można nawet łączyć i dopasowywać baterie: wannową z oddzielnymi bateriami ciepłą i zimną baterię przy umywalce. Baterie mieszające mogą być jeszcze bardziej uniwersalne, jeśli dodasz do nich baterię prysznicową, która umożliwia przełączanie między strumieniem z baterii a strumieniem z deszczownicy. Można ją zamontować jako słuchawkę lub wannę z prysznicem, co jest szczególnie przydatne tam, gdzie nie ma miejsca na osobną wannę i kabinę prysznicową.


3. Sterowanie

W przypadku dwóch oddzielnych kranów użytkownik jest ograniczony do dwóch strumieni wody - ciepłej i zimnej. Kontrola nad temperaturą ciepłej wody jest ograniczona do ustawień ogrzewania, choć oczywiście można mieszać ciepłą i zimną wodę w różnym stopniu w samej wannie lub umywalce.

W przypadku baterii można ustawić temperaturę w trakcie wypływu wody z kranów. Dzięki temu o wiele łatwiej jest precyzyjnie kontrolować temperaturę wody, niezależnie od tego, czy bierzesz kąpiel, myjesz się czy golisz, korzystając z wody wypływającej z kranu.


4. Wygoda

Dodatkowa kontrola może być również bardzo wygodna, zwłaszcza w przypadku kąpieli. W przypadku oddzielnych kranów często stosowaną metodą jest jednoczesne uruchamianie obu kranów, zazwyczaj przy większym otwarciu kranu z ciepłą wodą niż z zimną. Uzyskanie właściwej mieszanki może być jednak trudne i wiele osób uważa, że musi stać na straży lub stale sprawdzać, czy wszystko jest w porządku.

Inną często stosowaną taktyką jest polewanie się gorącą, a następnie zimną wodą, ale może to prowadzić do poparzenia, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci. Znajdując optymalną temperaturę za pomocą baterii, możesz spokojnie pozostawić wannę, aby sama się uruchomiła. Tylko nie zapomnij o tym całkowicie, bo możesz doprowadzić do powodzi!

Bateria wannowo-prysznicowa Wye marki Orchard Bathrooms zapewni Ci idealną temperaturę kąpieli na długie lata.


5. Ekonomiczna

Baterie mieszaczowe są zazwyczaj wyposażone w ogranicznik przepływu, ponieważ zapobiega to pobieraniu zbyt dużej ilości wody z rur ciepłej i zimnej jednocześnie. W praktyce, mieszając wodę w jednym strumieniu, zużywasz mniej gorącej wody, co jest korzystne zarówno dla Twoich rachunków za energię, jak i dla środowiska.


Baterie mieszające w sklepie

Dlaczego nie przejrzeć naszej pełnej oferty baterii łazienkowych, aby znaleźć odpowiedni wybór do swojej łazienki? Odkryj piękne baterie umywalkowe](https://victoriaplum.com/browse/basin-taps) i stylowe baterie wannowe. Możesz zaoszczędzić jeszcze więcej dzięki naszym zestawom baterii łazienkowych.


Pomysły i porady dotyczące baterii mieszających

Jeśli potrzebujesz więcej informacji i porad na temat baterii, przejdź do sekcji porad łazienkowych lub kliknij jedno z poniższych łączy.

  • Bateria umywalkowa - przewodnik zakupu
  • Bateria wannowa - przewodnik zakupu
  • Jak zamontować baterię umywalkową
  • Jak zamontować baterię wannową?
  • Najczęstsze problemy z kranami i ich rozwiązania
  • Nowoczesne rozwiązania: Jak wyczyścić wkład kranu

Szukasz inspiracji dotyczących baterii? Przejdź do sekcji Pomysły na łazienkę lub kliknij dowolne z poniższych łączy.

  • 5 ciekawych pomysłów na baterie łazienkowe
  • 5 najlepszych baterii wannowo-prysznicowych
  • Baterie Beaumont: Nieoczekiwana podróż

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.