24 listopada 2020 Udostępnij

Jak rozjaśnić swój dom za pomocą płytek mozaikowych

Ściana mozaikowa

W tym miesiącu pomyśleliśmy, że podzielimy się kilkoma naszymi poradami na temat stosowania płytek mozaikowych i dlaczego są one tak skuteczne w rozjaśnianiu Twojego domu.

Dlaczego projektanci uwielbiają pracować z mozaikami? Łatwą odpowiedzią na to jest to, że są one najbardziej efektywnym sposobem na stworzenie ogromnego efektu wizualnego w przestrzeni przy minimalnych kosztach i wysiłku.

Z definicji płytki mozaikowe są zazwyczaj małymi kawałkami płytek wykonanych ze szkła, porcelany lub ceramiki. Są one osadzone na siatce, aby umożliwić łatwy montaż. Oto kilka sposobów na rozjaśnienie domu za pomocą mozaiki:-

Kształt

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła ogromna rewolucja w zakresie płytek. Nie są one już tylko funkcjonalne, ale ich wartość estetyczna przejawia się teraz w wyborze płytek w domu. Mozaiki nie są wyjątkiem, jeśli chodzi o tę rewolucję w zakresie płytek. Jeśli myślisz, że mozaiki przychodzą tylko w małych kwadratach, pomyśl jeszcze raz. Nowa rasa przyjść jest wszelkiego rodzaju kształty i rozmiary. Absolutnie kochamy mozaiki sześciokątne. Bez względu na to, czy używasz ich jako oparcia w łazience lub kuchni, czy też jako ściany działowej w kabinie prysznicowej, jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Kolor

Jeśli starasz się rozjaśnić swoją kolorystykę, to najskuteczniejszym sposobem jest wprowadzenie do niej "popu" koloru. Mozaiki są królem, jeśli chodzi o dodawanie koloru. Obecny trend polega na stosowaniu pastelowych kolorów i odcieni, różów do policzków, stonowanych błękitów i pysznych kolorów miętowych, które wprowadzają do schematu poczucie podniecenia i równowagi. Metaliczne mozaiki są również modne, aby stworzyć ogromne wrażenie wizualne i silny punkt centralny w pomieszczeniu.

Płytki fabularne

Sposób i miejsce użycia mozaiki może być kluczem do sukcesu schematu. W kuchni są one jednym z najlepszych sposobów na ochlapanie. W łazienkach można ich użyć do stworzenia strefy, na przykład w kabinie prysznicowej. Pełne kafelkowanie zarówno podłogi jak i ścian kabiny prysznicowej od razu przyciągnie wzrok do tej przestrzeni i sprawi, że będzie ona wyglądała na większą. Te przepiękne mozaiki z efektem drewna są jednym z naszych ulubionych elementów do tworzenia funkcji w pomieszczeniu.

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.