24 listopada 2020 Udostępnij

Płytki łazienkowe - Co jest super, a co nie!

Częścią pracy projektanta wnętrz jest umiejętność nieszablonowego myślenia i przesuwania granic designu, aby stworzyć coś pięknego, a przy tym zawsze funkcjonalnego. We wnętrzach Sai, jednym z naszych ulubionych pokoi, który pozwala nam to robić, jest oczywiście łazienka. Jak wiadomo, uwielbiamy nakładać warstwy faktur i stylów, aby nadać pomieszczeniom osobowość i klasę. Na tegorocznym blogu chcielibyśmy podzielić się aktualnymi trendami w łazience, które wnoszą do stołu zarówno elementy tekstury jak i stylu!

Zestawienie lub funkcja Ściana/podłoga

Podczas gdy koncepcja ścian i podłóg w salonach i jadalniach jest nieco przestarzała, to w łazience kwitnie. Naprawdę nie ma lepszego sposobu na wstrzyknięcie ogromnej dawki życia, energii i osobowości do łazienki, niż zastosowanie płytki, która jest nie tylko odważna kolorystycznie, ale i wzorniczo, aby stworzyć "niesamowitą" przestrzeń łazienki. 

Jesteśmy absolutnie zakochani w płytce Lily-pad, która ma ogromną gamę kolorów do wyboru. 

Tworzenie trzeciego wymiaru

Jednym z trendów, którymi jesteśmy absolutnie najbardziej podekscytowani, są płytki teksturowane i z efektem 3D. Te płytki to zmieniacz w projektowaniu gier. Obecny rynek rozwija się w kierunku wybierania płytek o najbardziej niesamowitych teksturach, które po zastosowaniu dają najbardziej dotykowe wnętrza, jakie można stworzyć. Dodajmy do tego nowe płytki 3D, które wkraczają na rynek płytek i naprawdę możesz stworzyć coś spektakularnego ze swoim projektem. Tapety nie są już jedyną powierzchnią, która może zaoferować geometryczne kształty, płytki są zdecydowanie nowy dzieciak na bloku, jeśli chodzi o powierzchnie!

Marmur jest koniecznością

Chociaż marmur z pewnością nie jest żadnym nowym trendem, nastąpił ogromny powrót do klasycznej płytki marmurowej, w dużej mierze dzięki nowej fali czarnych baterii i okuć łazienkowych. Krytyczne parawany prysznicowe dodane do mieszanki, a biało-szara płytka marmurowa stanowi idealne połączenie.

Druk cyfrowy

Rynek kafelków płonie! Jak widzimy, technologia rozwija się coraz bardziej, szczególnym trendem, na który należy zwracać uwagę i który szczególnie w przypadku łazienki będzie wyglądał ogromnie, są płytki z nadrukiem cyfrowym. Jeśli kochasz tekstury, to nowa generacja płytek z nadrukiem cyfrowym musi być na Twoim radarze. Jeśli chcesz efekt drewna, betonu lub kamienia, to płytki porcelanowe z cyfrowo nadrukowanym faux finish jest koniecznością dla Twojego nowego schematu łazienki. 

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.