24 listopada 2020 Udostępnij

Jak stworzyć naturalny wygląd za pomocą płytek z efektem drewna?

Płytki z efektem drewna stały się niezwykle popularne, ponieważ są realistyczne, wytrzymałe i wszechstronne. Podłogi z naturalnego drewna wyglądają pięknie i są bardzo pożądane, ale wymagają dużo pracy, aby je dopasować i utrzymać. Drewno jest podatne na bejcowanie i uszkodzenia spowodowane upuszczeniem lub zeskrobaniem na nie ciężkich mebli lub sprzętu. Płytki z efektem drewna są równie piękne, ale znacznie bardziej praktyczne.

Głównymi zaletami stosowania płytek z efektem drewnianym zamiast drewna są:

  • Można ich używać z ogrzewaniem podłogowym
  • Nie blakną i nie odbarwiają się.
  • Są wodoodporne, więc nie plamią ani nie wypaczają.
  • Są silne i mniej podatne na uszkodzenia.
  • Żadne drzewa nie są wycinane w celu ich produkcji

Uzyskanie naturalnego wyglądu

Kiedy kładziesz płytki z efektem drewna, pamiętaj, że natura nie jest idealna. Podczas gdy płytki drewnopodobne, takie jak Lightwood Brown Matt Porcelain, mają różne efekty inspirowane naturalnym usłojeniem drewna, nie mają one nieskończonej ilości wzorów. Musisz więc naśladować przypadkowość natury, upewniając się, że nie ma powtarzających się wzorów biegnących przez płytki, tak jak zrobił to klient Płytki Domowe.

Parkiet drewniany to niezmiennie popularna podłoga w domach, którą można odtworzyć za pomocą odpowiednich płytek. Spróbuj położyć je we wzorze jodełkowym lub użyj płytek jak nasz wzór Matalic Wood Metalic Semipolished Porcelain do naśladowania kwadratów.

Aby uzyskać niedokończony, przemysłowy wygląd, wypróbuj ciemne, szare, matowe płytki porcelanowe Inwood Dark. Idealnie nadają się do kuchni lub łazienki.

Grouting

Jednym ze sposobów na to, aby płytki z efektem drewna wyglądały naturalnie, jest sprytne zastosowanie fugowania. Wybierz kolorową fugę, która najbliżej odpowiada najciemniejszemu odcieniowi użytemu na samej płytce. Dzięki temu oko nie będzie miało wrażenia, że fugę postrzega się jako cień, a nie zdradza się, że używa się porcelany!

Używaj ich wszędzie

Płytki z efektem drewna nadają pomieszczeniu bardzo ciepłe i przytulne uczucie. Mogą być użyte do stworzenia efektu kabiny z bali w każdym pomieszczeniu, lub obszarów z efektem drewna na zewnątrz na patio lub do ogrodu. Można ich używać nawet w wilgotnych pomieszczeniach, które z pewnością nie nadają się na prawdziwe drewno. Są również praktyczne, stylowe i trwałe, dlatego są tak popularne.

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.