5 maja 2022 Udostępnij

5 szybkich i opłacalnych modernizacji łazienki dzięki Mira Showers

W miarę jak tempo życia przyspiesza, wszyscy szukamy szybkich i niedrogich sposobów na odnowienie naszych domów. Jednym z ostatnich, a zarazem najważniejszych pomieszczeń, które należy wziąć pod uwagę, jest łazienka.

Jeśli chodzi o modernizację łazienki, istnieje wiele prostych i niedrogich zmian, które można wprowadzić bez konieczności całkowitego remontu. Niezależnie od przestrzeni w łazience i ograniczeń budżetowych, znajdziesz odpowiednie rozwiązania. Właśnie dlatego nawiązaliśmy współpracę z brytyjskim producentem kabin prysznicowych nr 1, firmą Mira Showers, aby przedstawić 5 szybkich i opłacalnych zmian w łazience.


1. Zmodernizuj swój prysznic

Kiedy ostatni raz wymieniałeś prysznic? Aktualizacja prysznica może nie tylko odświeżyć wygląd łazienki, ale także znacznie poprawić wydajność kąpieli. Powszechnie panuje błędne przekonanie, że aby zmienić prysznic, musisz na nowo wyłożyć łazienkę płytkami. Jeśli chcesz wymienić prysznic elektryczny, Mira Sport Multi-fit jest bezproblemową opcją wymiany. Ten sprytny prysznic elektryczny może zastąpić każdy istniejący prysznic elektryczny, ponieważ posiada wiele punktów doprowadzenia wody i przewodów. Jest również wyposażony w elastyczne mocowania, dzięki czemu można dopasować wsporniki na prowadnicy prysznicowej tak, aby zakryć istniejące otwory na śruby - ponownie, zmniejszając potrzebę ponownego układania płytek. Co więcej, Mira Sport jest w komplecie z technologią Mira Clearscale™, która, jak udowodniono, pozwala na wydłużenie żywotności prysznica elektrycznego nawet o 50% w porównaniu z podobnymi prysznicami.

Bateria termostatyczna Mira Element BIR działa we wszystkich systemach i przy każdym ciśnieniu wody.

Jeśli chcesz zmodernizować swoją baterię prysznicową, linia Mira Element oferuje wiele opcji. W zależności od preferencji stylistycznych można wybrać Mira Element EV, Mira Element BIV i Mira Element SLT. Również w tym przypadku elastyczna armatura z tej serii pomaga ukryć poprzednie otwory na śruby, zapewniając bezproblemowe wykończenie. Baterie prysznicowe Mira nie tylko działają we wszystkich systemach i pod każdym ciśnieniem, ale są również wyposażone w technologię Mira Magni-flo™, która zapewnia do 3 razy większy przepływ wody nawet przy niskim ciśnieniu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że będziesz mieć najlepszą możliwą wydajność kąpieli pod prysznicem, niezależnie od systemu wodnego.

Jeśli chcesz unowocześnić swoją armaturę prysznicową, to cyfrowe prysznice Mira są niezbędnym unowocześnieniem. Dzięki precyzyjnej, cyfrowej regulacji temperatury i wielokrotnie nagradzanemu wzornictwu, seria pryszniców cyfrowych Mira Mode z pewnością będzie ozdobą Twojej nowoczesnej łazienki. Co więcej, trybem Mira można sterować za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfona, co oznacza, że możesz naprawdę spersonalizować swoje doznania pod prysznicem.

Cyfrowy prysznic Mira Mode to niezbędny dodatek do Twojej łazienki.


2. Wybierz stylowe baterie łazienkowe

Zwykła aktualizacja baterii łazienkowych może zmienić wygląd Twojej łazienki. Przejrzyj ofertę baterii Mira, aby znaleźć baterię pasującą do Twojego stylu. Do nowoczesnej łazienki idealnie nadaje się Mira Comfort, która jest przyjazna dla całej rodziny. Jeśli urządzasz tradycyjną łazienkę, Mira Virtue ma klasyczne, wiktoriańskie cechy, których szukasz. Wszystkie baterie Mira mają uniwersalny krój, dzięki czemu idealnie nadają się do wymiany. Ponadto, dzięki opcji filaru umywalkowego, filaru wannowego, baterii wannowo-prysznicowej i baterii monoblokowej możesz wymienić wszystkie baterie, aby uzyskać spójny, odświeżony wygląd.

Zaprojektowane w klasycznym wiktoriańskim stylu, baterie Mira Virtue są idealne do tradycyjnych łazienek.


3. Dodaj szafkę z lustrem

W mniejszej łazience maksymalizacja przestrzeni jest często praktyczną koniecznością! Dodanie prostej szafki łazienkowej to świetny sposób na ukrycie całego łazienkowego bałaganu. Rozwiązania montowane na ścianie nie zajmują w ogóle miejsca i są idealne do mniejszych łazienek i apartamentów. Wybór szafki łazienkowej z lustrem lub dodanie lustra do pomieszczenia to prosty sposób na stworzenie iluzji większej przestrzeni.

Dodając szafkę z lustrem, możesz zmniejszyć bałagan w łazience.


4. Dodaj odrobinę koloru

Prawdziwe "szybkie rozwiązanie" - dodanie odrobiny koloru może sprawić, że łazienka od razu poczuje się jak nowe pomieszczenie. Upewnij się, że zainwestowałeś w farbę łazienkową dobrej marki (np. Craig & Rose 1829), która jest odporna na parę wodną i kondensację, aby zapobiec zawilgoceniu. Śmiało wybieraj kolory - czy to chłodny niebieski, czy ciepły musztardowy żółty, upewnij się, że odzwierciedlają one Twój osobisty styl. Aby uzyskać maksymalny efekt, wybierz uzupełniające dzieło sztuki ściennej.

Odważnie dobieraj kolory


5. Zmaksymalizuj oświetlenie

Prostym sposobem na odświeżenie zmęczonej łazienki jest wymiana przestarzałych opraw oświetleniowych. Niezależnie od tego, czy jest to główne źródło światła, czy raczej oświetlenie dekoracyjne, dzięki odpowiedniej kombinacji źródeł światła we właściwych miejscach będziesz się czuł jak najlepiej. To świetny element wykończeniowy, który może dopełnić wygląd Twojej nowoczesnej lub tradycyjnej łazienki.

Starannie dobierz oświetlenie łazienki, aby uzyskać odpowiedni nastrój.


Więcej szybkich rozwiązań dla Twojej łazienki

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz "szybko naprawić" w swojej łazience? Zapoznaj się z poniższymi artykułami:

  • 5 wskazówek dotyczących wiosennego sprzątania, które pozwolą zaoszczędzić czas - Mira Showers
  • Przedstawiamy łatwą w montażu, stylową podłogę do Twojego domu
  • 13 prostych sposobów na ozdobienie łazienki
  • Chroń swoją zasłonę prysznicową za pomocą rewolucyjnej osłony Signo Showerguard
  • Przewodnik zakupu luster i szafek
  • Jak uporządkować szafkę łazienkową w 5 prostych krokach

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.