24 listopada 2020 Udostępnij

Jakie są najlepsze płytki do wykorzystania w kuchni?

Szukasz pomysłów na płytki kuchenne?

Niezależnie od tego, czy odświeżasz podłogę w kuchni, czy przebudowujesz całe pomieszczenie, wybór najlepszych płytek podłogowych i ściennych jest kluczowy dla powodzenia projektu. Wybór tych, które są praktyczne i uzupełniają Twój projekt może być trudnym wyborem, więc oto kilka wskazówek na temat tego, co musisz wiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji.

Wybór właściwego typu płytki

Istnieje ogromny wybór płytek odpowiednich do ścian i podłóg w kuchni. Naturalne płytki będą wyglądać fantastycznie, jednak będą wymagały większej staranności i mogą być mniej odporne na zużycie, gdzie jako płytki wykonane przez człowieka są najlepszym stosunkiem jakości do ceny, jak również najłatwiejsze w pielęgnacji.

Istnieje ogromny wybór porcelany i płytek ceramicznych, które oferują ogromną gamę wzorów i faktur, które pomogą Ci stworzyć wygląd, którego potrzebujesz. Podczas gdy płytki ceramiczne mogą być opłacalną opcją, płytki porcelanowe są wykonane tak, aby były jeszcze bardziej wytrzymałe, co oznacza, że można na nie liczyć jeszcze dłużej i są najbardziej odpowiednie do stosowania na podłodze.

Tworzenie funkcji

Płytki mozaikowe są często wykonane ze szkła i są doskonałym sposobem na wykonanie elementu lub nadanie kuchni odrobiny dodatkowego blasku. Dzięki wielobarwnym szklanym mozaikom i błyszczącemu kwarcowi dostępnemu w wielu kolorach, można z nich stworzyć naprawdę oszałamiający punkt centralny.

Polerowane płytki kwarcowe mają błyszczące wykończenie, dzięki czemu w jaśniejszych kolorach rozjaśnią pomieszczenie, a także pomogą uczynić mniejszą kuchnię większą. Łatwo je również wytrzeć, co sprawia, że świetnie nadają się do użycia jako spryskiwacze.

Kuchnia w stylu wiejskim

Jeśli chcesz nadać swojej kuchni bardziej rustykalny charakter, użyj płytek z efektem drewna na podłodze. Sprawią one, że pomieszczenie będzie wyglądać o wiele cieplej, a jednocześnie będą miały praktyczne zalety płytki podłogowej. Wykonane z porcelany płytki będą służyć przez lata, a nawet dziesięciolecia - o wiele dłużej niż prawdziwe drewno. Będą łatwe w utrzymaniu czystości, nie będziesz musiał się martwić, że wyleje się na nie woda, a osoba nosząca szpilki nie będzie mogła ich uszkodzić.

Płytki przestrzenne

Jeśli chcesz wejść na rynek, użyj płytek z efektem marmuru, aby zrobić wrażenie, że wracasz na wakacje, lub odwiedzić wielki pałac w gorącym miejscu. Znowu wykonane z porcelany, ale o wiele tańsze niż prawdziwe! Otrzymujesz więc to, co najlepsze z obu światów, a także kuchnię z ogromnym współczynnikiem wow.

Wybierz odpowiedni projekt dla swojej kuchni

Używając różnych wzorów, kolorów i wykończeń, możesz stworzyć projekt, który będzie ponadczasowy i nigdy się nie zmęczysz. Wzornictwo podłogi jest ogromnym trendem i jest zazwyczaj połączone z gładką płytką ścienną. Można też mieć wzór na ścianie i płytki na planie na podłodze. To zależy od Ciebie.

 

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.