24 listopada 2020 Udostępnij

Płytki ścienne: Najnowsze trendy w projektowaniu

Temat płytek ściennych zawsze nas interesuje. Głównie dlatego, że istnieje tak ogromna gama kształtów, kolorów, rozmiarów i wzorów do wyboru, co z punktu widzenia wzornictwa jest odpowiednikiem bycia jak dziecko w sklepie z cukierkami!

O tej porze roku odbywa się wiele targów i wiele firm wprowadza na rynek nowe asortymenty. W ciągu ostatnich kilku lat dachówki jako materiał powierzchniowy całkowicie zyskały swój własny charakter. Są one teraz przejść do materiału dla projektantów, którzy chcą tworzyć wpływ i wziąć schemat od nijakich do błyskotliwych!

W tym miesiącu pomyśleliśmy, że podzielimy się najnowszymi trendami w projektowaniu płytek ściennych w Twoim domu.

Zdecydowanie najpopularniejszym trendem w projektowaniu dachówek w tym roku i w 2021 roku jest dachówka wzorzysta. Istnieje ogromna ilość wzorzystych płytek we wszystkich kształtach i rozmiarach, które po dodaniu do schematu projektowego mogą wywierać większy wpływ niż jakikolwiek inny materiał powierzchniowy. Uwielbiamy tworzyć charakterystyczną ścianę w obszarze kabiny prysznicowej z wzorzystymi płytkami, aby naprawdę stworzyć punkt centralny.

Płytki geometryczne są prawie tak popularne, jak wzorzyste płytki, przy czym pierwsza nagroda idzie w kierunku płytek sześciokątnych, a druga w kierunku trójkątnych. Mogą one być wykorzystane do stworzenia charakterystycznej ściany lub wyglądać równie efektownie na podłodze! Płytki Domowe mają ogromny wybór w sklepie.

Kiedy używamy płytek w schemacie, klienci zawsze pytają nas, czy mają być one błyszczące czy matowe. Proste - matowe przez cały czas. Matowe wykończenie wszystkich powierzchni, w tym mebli kuchennych i farb, jest kluczem do stworzenia modnego schematu wnętrza. Nadaje on praktyczny i stylowy wygląd każdemu pomieszczeniu.

Innym trendem w projektowaniu płytek ściennych jest sposób ich układania. Wszyscy widzimy najczęściej spotykany styl w metrze lub wiązanie stosów, ale idąc naprzód trendem jest układanie płytek w interesującej formacji, aby naprawdę wywrzeć na nich wpływ. Jaki będzie więc Twój wybór stylu - 90 stopniowa jodełka, podwójna siatka koszykowa, czy też 45 stopniowe spoinowanie? Ośmiel się być śmiałym z tym trendem!

Natalia Gaboń

Projektantka aranżacjo oświetleniowych.