24 listopada 2020 Udostępnij

Najlepsze płytki podłogowe dla właścicieli zwierząt domowych

Podłoga przyjazna dla zwierząt domowych

Więc szukasz podłogi przyjaznej dla zwierząt... przecież to taka przyjemność mieć zwierzęta domowe w domu i mogą nam one dać tyle miłości i radości. Ale jednocześnie utrzymanie domu w czystości może być nie lada wyzwaniem: zdarzają się okazjonalne nieoczekiwane (i zazwyczaj niechciane) "prezenty" od kochającego kota lub błotniste odciski łap i śmieci ogrodowe, które pies przynosi po przebłysku wokół ogrodu. Zazwyczaj po nich sprzątanie odbywa się wiele razy dziennie. Więc najlepiej, jeśli chcesz mieć podłogę, która jest twarda, trwała i łatwa w utrzymaniu, co sprawia, że płytki podłogowe, dla właścicieli zwierząt domowych, jest idealnym rozwiązaniem.

Zalety płytek podłogowych dla właścicieli zwierząt domowych

Płytki podłogowe mają wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami podłóg, takimi jak wykładziny dywanowe, drewniane i laminowane, głównie dlatego, że są to rodzaje podłóg, które mają tendencję do pochłaniania plam i zapachów, co sprawia, że są trudne do czyszczenia. Mogą być również zniszczone przez ciągłe drapanie. Każdy obszar o dużym natężeniu ruchu, taki jak kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, przedpokój i ogród zimowy, który zapewnia również bezpośredni dostęp do ogrodu, skorzystałby na zamontowaniu płytek podłogowych.

Płytki podłogowe mają tę zaletę, że są:

  • Higieniczne i łatwe do czyszczenia
  • Odporny na plamy
  • Odporny na zapachy
  • Odporność na zarysowania
  • Trwałe i długotrwałe
  • Bezpieczny i wygodny

Która podłoga jest przyjazna dla zwierząt domowych do wyboru

Płytki podłogowe z naturalnego kamienia zaznaczają wszystkie pudełka i są doskonałym wyborem dla właścicieli zwierząt, ale mogą być drogie. Kwarcowe, ceramiczne i porcelanowe płytki podłogowe zapewniają alternatywne, przyjazne dla budżetu opcje, a jednocześnie oferują tę samą wygodę i korzyści. Istnieje tak wiele różnych kolorów i wykończeń do wyboru, więc jest coś dla wszystkich gustów.

Możesz wziąć pod uwagę kolor lub wzór, który wtapia się w sierść Twojego pupila, dzięki czemu nie skończysz na przykład z czarną sierścią na białej podłodze lub wybierz ciemniejszy kolor, który nie ujawnia brudu i sierści pomiędzy czyszczeniami. Płytki kwarcowe (składające się z żywicy, kwarcu, piasku, pigmentu kolorystycznego i kruszonych kawałków lustra) mają bajeczny, lśniący, gwiaździsty wygląd i są dostępne w różnych kolorach. Albo, jeśli pierwotnie postawiłeś swoje serce na drewnianą lub laminowaną podłogę, są to płytki porcelanowe, które mają efekt drewna, jak nasza metaliczna półfabrykatowa płytka porcelanowa lub nasza płytka porcelanowa Soft Nut Brown Matt, która wygląda jak ciemnobrązowa podłoga laminowana. 

Pamiętaj, że płytki podłogowe będą zimniejsze niż wykładziny dywanowe czy laminowane, więc upewnij się, że jest gdzieś wygodne i ciepłe miejsce dla Twoich zwierząt domowych do odpoczynku i snu. Wybieraj także wykończenie, które daje twoim zwierzętom trochę trakcji podczas ich chodzenia (lub biegania!) po podłodze - nie chcesz, aby twoje zwierzęta ślizgały się w ścianie!

Tak więc zachowaj siebie i swoje zwierzęta domowe zadowolone, wybierając odpowiednie płytki podłogowe do swojego domu. Dzięki wspaniałej ofercie płytek podłogowych dla właścicieli zwierząt domowych, możesz mieć piękną, przyjazną dla zwierząt podłogę.

Natalia Gaboń

Projektantka aranżacjo oświetleniowych.