22 stycznia 2016 Udostępnij

Jak wybrać ciekawą lampę biurową?

Bardzo często zależy nam na znalezieniu takiego rozwiązania, dla którego charakterystyczna będzie nie tylko funkcjonalność, ale również walory dekoracyjne. Okazuje się, że jego znalezienie wcale nie musi być trudnym zadaniem. Najlepszym pomysłem może okazać się zakup klasycznej lampy biurkowej o nietypowej kolorystyce. W takim przypadku mamy do czynienia z wydatkiem, który nie przekracza kilkudziesięciu złotych, okazuje się przy tym, że weszliśmy w posiadanie rozwiązania, które może znakomicie oświetlać szare biurko w czasie trwania długich wieczorów późnej jesieni. Jest to dekoracyjny element idealny bez względu na zasobność każdej kieszeni, a jednocześnie mamy do czynienia z prostym sposobem na odczarowanie nudnego biurka w miejsce, które staje się designerskie.

Czy można chcieć czegoś więcej? Czasem wydaje się nam, że podstawowe oświetlenie robocze musi mieć określony, dość sztampowy wygląd. Klasyczne lampki biurkowe są wykonane ze stali nierdzewnej, typowe są przy tym dla nich dość sztampowe kolory takie jak biały, czarny i złoty. Tymczasem lampy w „soczystych” kolorach cieszą się coraz większą popularnością, znakomicie się prezentują i nie ulega wątpliwości, że jest w czym wybierać.

Kolory takie, jak limonkowy, chabrowy, turkusowy, miętowy oraz wszystkie odcienie neonowe charakteryzują się tym, że prezentują się bardzo efektownie na każdym blacie biura. Warto przy tym sięgać przede wszystkim po te modele, które najbardziej się nam podobają mając na uwadze to, że powinny pasować do innych dodatków oraz akcentów. Jeśli zatem poszukujemy sposobu na poprawę humoru i budowanie takiej przestrzeni, która wspiera pracę efektywną i kreatywną, dobrym rozwiązaniem jest zaufanie mocy kolorów. Powiedziano o niej wiele i nie ulega wątpliwości, że charakteryzuje się ona wyjątkową skutecznością. Kolor to nie jedyne kryterium doboru lampki, jest jednak kryterium skutecznym.

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.