29 stycznia 2016 Udostępnij

Kolorowe klosze - sposób na unikalne wnętrze

Aranżując wnętrze czy to mieszkalne, czy też biurowe, coraz większą uwagę zwraca się na wybór odpowiedniego oświetlenia. Oczywiście, najważniejszymi cechami dobrej lamy są funkcjonalność i ergonomia. Niemniej, czy jest to niewykonalne, połączyć obie zalety wraz z efektownym wyglądem klosza? Okazuje się że nie. W sklepach z oświetleniem, można znaleźć ogromną ilość lamp, kloszy, które z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania. Ostatnimi czasy, ogromną popularnością cieszą się papierowe, wykonane z tworzyw sztucznych, neonowe żyrandole. To wszystko za sprawą tego, że wbrew pozorom świetnie harmonizują się z każdym wnętrzem.

W minimalistycznych aranżacjach, stanowią oryginalny element dekoracyjny, zaś w tych nowoczesnych, wręcz abstrakcyjnych, stylowych wnętrzach designerskie klosze stanowią idealne wykończenie. A co z tymi osobami dla których lampy dostępne w salonach nie są wystarczająco oryginalne? Tym osobom, pozostaje wykonanie klosze samodzielnie! Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Oczywiście nie obejdzie się bez gotowych produktów. Niezwykle przydatne wydają się być proste, białe lampy z plastiku. By wykonać oryginalny klosz, pozostaje namalowanie na nich pięknych wzorów profesjonalnymi, trwałymi mazakami lub farbami.

Co do wzorów, to tu jesteśmy ograniczeni jedynie własną wyobraźnią, chociaż najlepiej prezentują się geometryczne kształty, wzornictwo floral lub folk. Dla tych osób, które lubią niebanalne wzornictwo, a dysponują większą kwotą pieniężną, alternatywę stanowi zamówienie klosza u profesjonalnego projektanta. To, daje pewność że klosz, który zawiśnie w naszym wnętrzu będzie w 100 % oryginalny i wyjątkowy. Jak się zatem okazuje, sposobów na zdobycie wyjątkowego klosza, uświetniającego wnętrze jest bardzo dużo, wystarczy odrobina chęci, inwencji twórczej... lub gruby portfel.

Natalia Gaboń

Projektantka aranżacjo oświetleniowych.