24 listopada 2020 Udostępnij

Jak używać wzorów i tekstur w domu

Płytki teksturowane i wzorzyste

Dodaj przebłysk kreatywności i polotu do swojego domu, używając płytek ściennych i podłogowych do tworzenia skomplikowanych i ciekawych wzorów i faktur. Myśleć i planować są kluczem tutaj ponieważ jeżeli ty dostajesz wzór i projekt zły, ty możesz kończyć up z pokojem który patrzy dziwnie i przypadkowo ale, jeżeli robić prawidłowo, ty możesz tworzyć wspaniałą atmosferę która uzupełnia twój wystrój i meble doskonale.

Możesz położyć kafelki w całej łazience, stworzyć bajeczny splashback w kuchni lub mieć wspaniałą ścianę w przedpokoju lub salonie. Możesz osiągnąć wygląd, który chcesz albo poprzez użycie szeregu indywidualnych płytek teksturowanych, aby stworzyć swój własny projekt lub użyć pakietów wzorzystych płytek zamiast tego.

Stwórz swój własny projekt

Użyj wyobraźni i kreatywności, aby dodać ciekawe i nietypowe wzory do swojego domu. Istnieje wiele różnych wzorów i projektów, które możesz śledzić i używać jednego koloru, monochromatycznej czerni i bieli, naprzemiennych kolorów lub różnych odcieni tego samego koloru, aby naprawdę spersonalizować swój projekt.

Istnieje wzór Herringbone, który tworzy poczucie przestrzeni, ruchu i przepływu. Aby uzyskać ten wygląd, użyj płytek w stylu subwaya i ułóż je w kształcie litery "V" skierowanym w górę lub w poprzek ściany lub podłogi. Przyjrzyj się płytkom Coral Dark, które mogą posłużyć do stworzenia na ścianie lub podłodze wzoru w jodełkę z efektem drewna.

Murowana ściana może wyglądać jak ściana z cegły, gdzie używa się prostokątnych płytek i albo układa się płytki poziomo lub pionowo, aby stworzyć poczucie wysokości. Albo użyć kwadratowych płytek do stworzenia liniowego wzoru poprzez ułożenie płytek bezpośrednio w jednej linii. Możesz stworzyć wspaniały efekt szachownicy, a wykorzystanie kontrastowych kolorów lub odcieni tego samego koloru może być bardzo skuteczne.

Nietypowo ukształtowane płytki, takie jak sześciokąt i płytki pod kątem 45 stopni, pozwalają na tworzenie ciekawych kształtów i wzorów. A może wzór modułowy, w którym można stworzyć własny wzór modułowy z wykorzystaniem mieszanki dużych, małych, mozaikowych, kwadratowych lub prostokątnych płytek? Stwórz ten sam wzór w obrębie kwadratu i powtórz go w poprzek swojej ściany lub podłogi. Możesz stworzyć kilka fantastycznych i innowacyjnych wzorów, zwłaszcza jeśli używasz różnych kolorów i wykończeń, w tym szklanych i metalowych.

Na koniec należy rozważyć zastosowanie wzoru splotu koszyczkowego. Ten prosty wzór jest bardzo skuteczny i można go osiągnąć poprzez ułożenie 2 lub więcej płytek tej samej wielkości razem, aby stworzyć kwadrat. Pierwszy kwadrat ułóż poziomo, a następny pionowo i kontynuuj na przemian w poprzek ściany lub podłogi.

Alternatywnie można stosować dachówki wzorzyste

Jeśli nie chcesz lub masz czas na stworzenie własnego projektu, to jest olśniewający zakres wzorzystych płytek do wykorzystania na ścianach i podłogach zamiast: stworzyć oszałamiający pionowy lub poziomy prostokątny wzór z Nival Gris; osiągnąć sześciokątny wygląd w łatwy sposób z Marmara ceramicznych płytek ściennych; Użyj po prostu oszałamiające Fossil Gold Rustic płytek lub dramatyczne Thunder Black płytek do stworzenia pięknej ściany funkcji. Istnieją również płytki, które wydają się dodawać teksturę do Twoich ścian, jak również kolor. Spójrz na niezwykłe czerwone i czarne Rubinowe Świecące Czerwienie lub Neptuna Carrara Deco White. Dostępna jest tak szeroka gama wzorów i wykończeń, że jak to mówią, jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia!

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.