4 lipca 2022 Udostępnij

Stwórz relaksującą kąpiel detoksykującą z codziennych domowych składników

Jeśli po 2021 roku czujesz się zmęczony i wyczerpany, pokażemy Ci, jak stworzyć relaksującą kąpiel detoksykującą przy użyciu codziennych domowych składników.

Święta Bożego Narodzenia to często czas imprezowania, ale ciemne noce i niskie temperatury mogą sprawić, że poczujesz się wyczerpany, zmęczony i będziesz potrzebował odpoczynku. I właśnie w tym okresie Twoja łazienka (a zwłaszcza wanna) może odegrać ważną rolę w zapewnieniu Twojemu zdrowiu i samopoczuciu tak bardzo potrzebnego bodźca.

W okresie świątecznym wszyscy jesteśmy winni temu, że za bardzo oddajemy się tym rzeczom, które nie są dla nas najlepsze, dlatego kąpiel detoksykująca jest doskonałym lekarstwem. Oprócz oczyszczania organizmu z toksyn, istnieje kilka sprawdzonych i zaufanych składników, które można stosować również w przypadku konkretnych dolegliwości. A co więcej, większość z tych składników można znaleźć w kuchennych szafkach. Ale najpierw przygotujmy łazienkę...


Przygotowanie łazienki do kąpieli detoksykacyjnej

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoja łazienka jest w odpowiednim stanie, by cieszyć się kąpielą detoksykującą:

1. Zrób porządek w łazience

Jeśli w Twojej łazience panuje ciasnota, bałagan i brud, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie się zrelaksować i odprężyć. Zanim cokolwiek zrobisz, odłóż balsamy, eliksiry i maści i upewnij się, że wszystko jest czyste i schludne. Ten proces sam w sobie podniesie poziom serotoniny!

Posprzątaj wszystkie te balsamy i eliksiry!

Jeśli Twoje miejsce do przechowywania jest w absolutnej niełasce, dowiedz się, jak w 5 prostych krokach zorganizować szafkę łazienkową.

2. Kup dodatkowe składniki

Jak zobaczysz poniżej, istnieje wiele wypróbowanych i przetestowanych tradycyjnych, naturalnych dodatków, które mogą być użyte w kąpieli detoksykującej z doskonałym skutkiem. Najlepiej jest zabezpieczyć wszystkie bazy, jeśli chodzi o dolegliwości, które chcesz leczyć (ból głowy, bóle kończyn itp.). Upewnij się więc, że masz już zapas składników do kąpieli.

3. Ogrzej ręczniki

Szczególnie ważne o tej porze roku. Upewnij się, że masz kilka ładnych, dużych, puszystych ręczników położonych na kaloryferze lub, jeszcze lepiej, na podgrzewanym wieszaku na ręczniki. Upewnij się też, że łazienka jest odpowiednio ogrzewana, więc kiedy w końcu obudzisz się ze snu, powita Cię ciepłe, przytulne pomieszczenie, zamiast nieprzyjemnego szoku z zimna!


Kąpiel detoksykująca

Korzyści

Kąpiele detoksykujące mogą mieć bardzo terapeutyczne działanie, którego nie zawsze jest w stanie zapewnić szybki poranny prysznic. Głębsze oczyszczanie organizmu, szczególne korzyści w rekonwalescencji po urazach i długotrwałe leczenie przewlekłych dolegliwości to sposoby, dzięki którym kąpiel detoksykująca może mieć niezwykle pozytywne skutki. A jeśli chodzi o uczucie zmęczenia i wyczerpania, nie ma tu wyjątku!

Metoda

Kąpiel oczyszczająca działa w ten sposób, że gorąca woda wyciąga toksyny na powierzchnię skóry, a gdy woda stopniowo się ochładza, toksyny są wciągane do wody przez osmozę. Dodając różne naturalne dodatki, proces ten może przebiegać skuteczniej.

Oto kilka z nich, które możesz wypróbować:

Ból gardła - soda oczyszczona

Wiele osób odczuwa korzyści płynące z kąpieli z dodatkiem sody oczyszczonej, jeśli cierpią z powodu opuchniętych gruczołów lub bólu gardła. Rozpuszczając 4 filiżanki sody oczyszczonej w zwykłej wannie, można uzyskać wszystkie pozytywne efekty tej stosowanej od dawna metody kąpieli odtruwającej.

Ogólne dolegliwości - sole Epsom

Sole gorzkie są kolejnym tradycyjnym środkiem na wiele codziennych dolegliwości, a współcześnie stosuje się je jako podstawę kąpieli detoksykacyjnej. Stosując 2 filiżanki soli i mocząc się w niej do pół godziny, można skorzystać z dobrodziejstw siarczanu magnezu, który jest łatwo wchłaniany przez skórę.

Nie musisz koniecznie mieć wspaniałej wanny z dachem typu roll top... ale to bardzo pomocne!

Rada Przemysłu Soli Epsom w USA sugeruje, że kąpiel w soli Epsom ma korzystny wpływ na zdrowie serca i układu krążenia, może pomóc złagodzić ból mięśni i wyeliminować szkodliwe substancje z organizmu.

Bóle mięśni - ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest niezwykle popularnym naturalnym suplementem zdrowotnym dla wielu osób, które cierpią na różne problemy trawienne i mięśniowo-szkieletowe. Chociaż zazwyczaj jest spożywany doustnie, można go również stosować jako podstawę kąpieli detoksykacyjnej.

Zwolennicy twierdzą, że jest to doskonały ogólny środek odtruwający, a także przynoszący ulgę w bólach mięśni spowodowanych wysiłkiem fizycznym. Kąpiel w occie jabłkowym usuwa kwas moczowy z organizmu, a dla osób z jego nadmiarem może być doskonałym rozwiązaniem różnych problemów, które powoduje.

Inna sprawa, czy w okresie świątecznym można się zmierzyć z cydrem (w jakiejkolwiek postaci)!

Ogólne oczyszczanie organizmu - sól morska i soda oczyszczona

Rozpuszczenie soli morskiej lub sody oczyszczonej w bardzo gorącej kąpieli i moczenie do czasu ostygnięcia wody to sposób dla bardziej zagorzałych zwolenników detoksu. Nie należy spłukiwać wody, lecz po prostu osuszyć ręcznikiem po zakończeniu kąpieli.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące kąpieli detoksykujących, które stosujesz? Podziel się nimi z nami w mediach społecznościowych, klikając jeden z poniższych przycisków.

Natalia Gaboń

Projektantka aranżacjo oświetleniowych.