30 kwietnia 2021 Udostępnij

5 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na remodel łazienki

Jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie zauważają o swoim nowym domu lub jeśli są zainteresowani zakupem domu jest łazienka. Każdy obraz siebie basking w blasku ich oazy. Ale kiedy zaczynasz biorąc spojrzenie na to, co to będzie kosztować przebudowę, wiele osób się przestraszyć przez potencjalne koszty.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją pewne proste wybory projektowe i wydatki projektowe, które mogą być wykonane lub cięte, które mogą pomóc Ci stworzyć nową łazienkę bez względu na budżet. Niektóre proste środki oszczędnościowe, gdy są realizowane prawidłowo, przechodzą bardzo długą drogę.

Konsultacja z ekspertem w dziedzinie projektowania może skierować Cię na właściwą drogę. Wspólnie z Tobą opracujemy plan, a następnie przedstawimy Ci bezpłatną wycenę, abyś mógł ruszyć w drogę!

Jakie są sposoby, aby zaoszczędzić pieniądze na przebudowie łazienki?

Istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze na projekcie przebudowy łazienki. Omówimy kilka z nich poniżej.

1. Zwróć uwagę na układ i wielkość Twojej łazienki

To może być kuszące, aby rozszerzyć swoją łazienkę istniejący ślad, aby stworzyć większą przestrzeń, ale oprzeć się tej chęci! Zmiana aranżacji lub powiększenie łazienki często wiąże się z przeniesieniem rur i przewodów elektrycznych. Takie zmiany mogą znacznie zwiększyć budżet przeznaczony na przebudowę.

Najdroższym urządzeniem do przeniesienia jest toaleta, ponieważ wymaga to przeniesienia zarówno rury odpływowej, jak i linii wodnej. Aby przenieść te elementy będzie wymagać wyrwania podłogi i niektórych ścian. Podobnie, wykonywanie nowych prac elektrycznych może być bardziej kłopotliwe niż jest to warte. Jeśli mieszkasz w starszym domu, dokonywanie zmian w elektryce może wymagać doprowadzenia całego pomieszczenia do kodu!

Rozważ zmianę powierzchni łazienki tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby pomieścić jej przeznaczenie. Przeniesienie armatury, takiej jak zlewy, wanny i toalety do różnych części łazienki to często największy wydatek w budżecie na przebudowę łazienki.

remont

2. Zachowaj ściany nośne na miejscu

Wzdłuż tych samych linii, upewnij się, że nie przenieść żadnych ścian nośnych. Czasami ściana nienośna może być łatwo wypchnięta, ale jeśli jest to ściana, która zapewnia wsparcie strukturalne, trzymaj się z daleka.

Projektanci często zalecają zbadanie możliwości rozbudowy poprzez ścianę, która nie przenosi żadnego ciężaru. Może to być dobry sposób na powiększenie przestrzeni przy minimalnych dodatkowych kosztach.

Jeśli Twój plan wymaga przesunięcia ściany nośnej, będziesz musiał zaangażować generalnego wykonawcę, aby ocenić potrzeby strukturalne domu.

3. Oszczędzaj płytę gipsowo-kartonową

Ważne jest, aby pamiętać, że im więcej ścian można otworzyć, tym więcej ścian trzeba będzie zamknąć w końcu! Zawsze adres obszarów problemowych, takich jak ściany, które mają pleśń lub pleśń, ale jeśli można uciec z utrzymaniem istniejącej suchej zabudowy w miejscu, zrób to.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest zastąpienie tylko złe sekcje. Będziesz prawdopodobnie chcesz zastąpić suchej zabudowy w pobliżu wanny lub zlewozmywaka, ale trzymać się z dala od patroszenia całego pokoju, jeśli to możliwe.

4. Rozważ renowację zamiast wymiany

Na początku projektu zadaj sobie pytanie, czy trzeba wymienić wszystkie urządzenia, czy można je odnowić, aby rozpocząć życie na nowo. Jeśli szukasz, aby zaoszczędzić pieniądze na remodel dobrym miejscem do rozpoczęcia jest ocena, czy chcesz zastąpić elementy ze względu na ich funkcję lub ich estetyki.

Jeśli coś nie musi być zastąpione, zaoszczędzić pieniądze i dostać go refinished zamiast. Na przykład, można odnowić wannę z ochronną, atrakcyjną powłoką, zamiast wyciągać ją i wstawiać nową. Jeśli Twoja szafka łazienkowa jest nadal w dobrej formie, rozważ pomalowanie jej tak, aby pasowała do nowego schematu kolorów, zamiast wymieniać ją całkowicie.

Plus, przez ponowne wykorzystanie istniejących funkcji nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także zapisać środowisko, nie wysyłając swoje stare rzeczy na wysypisko!

5. Zainstaluj prefabrykowaną wannę lub prysznic

Jeśli masz stary, prefabrykowanych wanny lub prysznica i chcesz zastąpić go z niestandardowych ścian kafelkami i podstawy, jesteś patrząc na dość drogie przebudowy pracy. Zamiast tego należy rozważyć wymianę obecnych urządzeń na nowe prefabrykowane jednostki.

Znacznie mniej kosztowne, prefabrykowane jednostki przeszły długą drogę w ostatnich latach i są teraz dostępne w szerokiej gamie kolorów i stylów. Ponadto, ich instalacja jest o wiele łatwiejsza, często zajmuje zaledwie jeden dzień.

Jak mogę zacząć składać mój opłacalny projekt przebudowy łazienki?

To łatwa część, po prostu zadzwoń do nas! Przeprowadzimy Cię przez wszystkie wybory i decyzje, które będziesz musiał podjąć, aby upewnić się, że przebudowa łazienki jest wykonana dobrze i pasuje do Twojego budżetu.

Z niecierpliwością czekamy, aby pomóc Ci stworzyć idealną łazienkową oazę!

Zobacz więcej na http://saniform.com.pl/

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.