6 lipca 2021 Udostępnij

Czy potrzebujesz wanny Walk-In?

Wiele powodów może prowadzić do kogoś, kto chce walk-in wanna. Przy podejmowaniu decyzji, czy ktoś potrzebuje walk-in tub, musisz rozważyć dwie rzeczy. Czy jest to rodzaj osoby, która będzie używać wanny zamiast prysznica? Czy preferuje ona takie funkcje jak masaż strumieniem?

Osoby niepełnosprawne, które mają trudności z wejściem do zwykłej wanny, mogą również preferować wannę walk-in. Jednak nie trzeba być niepełnosprawnym, aby chcieć taką wannę mieć.

Dostępność i opcje

Wanna typu walk-in nie oznacza rezygnacji z prysznica. Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o wanny typu walk-in. W rzeczywistości można zainstalować zarówno kabinę prysznicową, jak i wannę, w zależności od wielkości przestrzeni. Jednak przeciętna wanna walk in działa jak prysznic, a także posiada dysze wodne lub powietrzne do masażu typu doświadczenia. Dlatego, jeśli pragniesz jakiegoś rodzaju terapii wodnej, walk-in wanna jest dobrym rozwiązaniem.

Dla tych, którzy korzystają z wózka inwalidzkiego, wiele walk-in wanny są dostępne dla wózków inwalidzkich. Oznacza to, że można łatwo wsunąć, lub dodać wbudowany podnośnik lub jakiś rodzaj urządzenia wspomagającego.

Niektórzy ludzie wolą wanny walk-in z innych powodów. Na przykład, niektórzy ludzie mają lęk przed wchodzeniem do wanny lub przed upadkiem. Dla tych osób wanny walk-in są praktycznym rozwiązaniem.

wanna

Hydroterapia

Wanny walk-in mogą mieć również działanie terapeutyczne. Dysze powietrzne w wannach walk-in oferują przyjemny masaż i mogą być pomocne w łagodzeniu stresu. Jeśli masz wrażliwą skórę lub masz problemy z silnymi strumieniami wody, dysze powietrzne są bardzo dobrym rozwiązaniem. Możesz mieć wiele cech spa, których pragniesz w wannie walk-in za cenę standardowej wanny. Wanny walk-in mogą dosłownie uczynić Twoje życie znacznie prostszym, jeśli cierpisz na problemy zdrowotne. Właściwości wanny typu walk-in zapewniają korzyści lecznicze w przypadku takich schorzeń jak fibromialgia, artretyzm i problemy z krążeniem.

Instalacja

Instalacja wanny walk-in w łazience nie jest niezwykle trudna i może pasować do różnych łazienek. Jeśli chcesz, możesz zainstalować wannę na własną rękę, ale pamiętaj, że aby uzyskać niesamowite rezultaty, musisz upewnić się, że praca jest wykonywana przez wykwalifikowaną osobę. Plus, instalacje łazienkowe mogą być niezwykle kosztowne w dłuższej perspektywie, jeśli zostaną wykonane nieprawidłowo.

 

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.