27 stycznia 2016 Udostępnij

Designerskie lampy z kloszem we wnętrzach

Odpowiednie oświetlenie jest jednym z głównych elementów wyposażenia domu lub mieszkania. W sklepach znaleźć można znaleźć ogromną ilość lamp, spośród których każdy może znaleźć to, co spełni jego oczekiwania. Jednak by oświetlenie efektownie budowało klimat, przyczyniło się do stworzenia stylowego wnętrza, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. Kluczową rolę odgrywają tu, klosze lamp. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z lampą wiszącą lub stojącą zazwyczaj są one zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie linii wzroku. Co w związku z tym? To elementy na które rzadko zwraca się uwagę. Sytuacja zmienia się, gdy światło jest włączone wtedy, przyciąga uwagę ludzkiego oka.

Co ciekawe, przebywając we wnętrzu po zmroku zazwyczaj gromadzimy się w bliskiej odległości od źródeł światła. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wariant użytego źródła światła oraz stylistyka lampy dominują w nastroju całej przestrzeni mieszkalnej. W związku z powyższym, wybór odpowiedniego oświetlenia wymaga właściwego zaangażowania. Ważne by podczas wyboru lampy kierować się tym, że ma ona być nie tylko być funkcjonalna, ale ma także podkreślać wyjątkowość wnętrza. Jak już zostało wspomniane, producenci lamp zadbali o to by klient miał w czym wybierać.

Dla tych, którzy cenią sobie minimalizm, nutę loftu producenci stworzyli ascetyczne klosze o monochromatycznej kolorystyce. Do wnętrz przesyconych rodzinnym ciepłem, warto wybrać tzw. lampę statyczną. Chodzi tu głównie o klasyczne modele lamp stojących o charakterystycznym promieniu, przytulnego światła. Te lampy są nie tylko funkcjonalne, ale sprawiają, że rodzinne wnętrze będzie jeszcze bardziej przyjazne domownikom. Ostatnimi czasy, bardzo popularnym rozwiązaniem, stosowanym w jadalniach, małych salonikach, aneksach kuchennych jest zawieszenie klosza w centralnym punkcie nad stołem. To wspaniała alternatywa, gdyż nie tylko daje niesamowity efekt wizualny, ale również rzuca promień światła wszędzie tam gdzie jest to potrzebne. A co z nowoczesnymi wnętrzami? W tych, zgodnie z obowiązującym trendem stosuje się kolorowe klosze o nieregularnych kształtach, zaprojektowane przez światowej sławy artystów.

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.