24 listopada 2020 Udostępnij

Wszystko, co musisz wiedzieć o wiktoriańskich płytkach podłogowych

Wiktoriańskie płytki podłogowe

Płytki podłogowe w stylu wiktoriańskim są bardzo charakterystyczne i charakterystyczne. Wzorzyste płytki były niezwykle popularne, a dominującymi kolorami były czerń, biel, terakota i stonowana ciemna czerwień. Podczas gdy wiktoriańskie kolory i wzory mogą nie być całkowicie zgodne z dzisiejszymi gustami, istnieją sposoby na dostosowanie podstaw do tworzenia pięknych i praktycznych podłóg w nowoczesnych domach.

Wiele wiktoriańskich płytek podłogowych zostało ułożonych w geometryczne wzory, a w wielu miejscach uderzające czarno-białe ścieżki prowadzące do drzwi wejściowych są stosowane do dziś. Można było odtworzyć coś podobnego - i być może równie trwałego - poprzez stworzenie wzoru jodełki przy użyciu polerowanych płytek porcelany Summer Black i Summer Ivory.

Jeśli masz nadzieję na ciemny i wyrafinowany efekt, który sprawia, że myślisz o skórzanych fotelach i aksamitnych kurtkach dla palaczy, spójrz na płytki Oriol Beige Metalic - idealne tło dla wszystkich aspidystrów, które masz w domu! A może podoba Ci się koncepcja ogrodu zimowego w stylu klasycznym, pełnego dowagerów opiekujących się swoimi ukochanymi orchideami! W tym przypadku płytki Jupiter Beige, Brown Gloss będą pasować do projektu.

Podłogi drewniane

Wiele wiktoriańskich domów miało gołe drewniane deski podłogowe, ale niekoniecznie są one praktyczne dla naszego nowoczesnego stylu życia, szczególnie jeśli chcesz mieć je w kuchni lub łazience. Na szczęście, postęp technologiczny od XIX wieku oznacza, że teraz można dostać płytki porcelanowe z efektem drewna, jak Lightwood Brown Matt, które oferują wygląd prawdziwego drewna w tym samym czasie co ochrona i trwałość płytek. Można również stosować płytki drewnopodobne z ogrzewaniem podłogowym, co byłoby niemożliwe w przypadku prawdziwego drewna.

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.