24 kwietnia 2022 Udostępnij

Najlepsze łazienki dla... Rodziny

Dzielenie łazienki często bywa uciążliwe, ale dzielenie jej z dziećmi?!

Jak wiele rzeczy w życiu, dzielenie mieszkania wymaga trochę dawania i brania pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami. Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością pamiętasz sytuacje, w których coś tak drobnego, jak pozostawienie deski klozetowej w górze, pozostawienie makijażu na wierzchu lub po prostu spędzanie zbyt wiele czasu w łazience, doprowadziło do kłótni o epickich rozmiarach!

Jeśli łazienka w Twoim domu jest powodem tarć, nie martw się. Pomoc jest w zasięgu ręki. Przedstawiamy 4 sprytne rozwiązania, które pomogą Ci stworzyć harmonijny i szczęśliwy dom rodzinny.

Najlepsze łazienki dla rodzin powinny zawierać następujące produkty.


Deska sedesowa z miękkim zamknięciem

Jak wszyscy wiemy, dzieci w każdym wieku nie są zbyt ostrożne, jeśli chodzi o dbanie o przedmioty domowego użytku, a to z pewnością dotyczy łazienki. Szarpanie za uchwyt spłuczki może szybko doprowadzić do uszkodzenia spłuczki, dlatego z pewnością opłaca się zainwestować w toaletę z przyciskiem spłukującym, natomiast deska sedesowa z miękkim zamknięciem jest absolutną koniecznością. Nie tylko zapobiega ona temu okropnemu odgłosowi klekotania w środku nocy, ale także pomaga uniknąć przytrzaśnięcia małych palców, co często może być zmartwieniem w łazience.

W komplecie z toaletą Mode Tate znajduje się deska z miękkim zamknięciem.


Wodoodporna podłoga

Jeśli Twoje dzieci są takie jak moje, szybko zorientujesz się, że mają wyraźny brak szacunku dla tego, gdzie kończy się wanna, a zaczyna podłoga! Częściej niż zwykle widzę moją dwójkę wskakującą i wyskakującą z wanny, kapiącą wodą i zanim się zorientuję, podłoga zaczyna przypominać płytki staw dla kaczek (z obowiązkową gumową kaczką sunącą w kierunku drzwi).

Najlepsze łazienki dla rodzin wymagają dobrej jakości wodoodpornej podłogi. Bez niej możesz wkrótce zauważyć charakterystyczne oznaki przesiąkania wody na sufit na dole. Jeśli pozostanie to bez kontroli, może się to okazać bardzo kosztowne w dłuższej perspektywie.

Tutaj, w VictoriaPlum.com, gorąco polecamy podłogę Krono Xonic do Twojej łazienki. Tworząc w 100% wodoodporną powierzchnię, jest ona dostępna w wielu pięknych wykończeniach i po prostu montuje się ją w kilka minut. W rzeczywistości jest tak łatwa w instalacji, że nawet początkujący majsterkowicz poradzi sobie z jej montażem. Nie wierzysz mi? Obejrzyj ten film:Przechowywanie zabawek i przyborów toaletowych

Bałagan - to zmora każdego domu rodzinnego, z zabawkami i wszelkiego rodzaju akcesoriami zaśmiecającymi to miejsce. O ile w sypialniach i wspólnych przestrzeniach mieszkalnych jest to aż nazbyt zrozumiałe, o tyle w łazience naprawdę nie ma na to wytłumaczenia.

Dostępnych jest wiele opcji przechowywania w łazience. Na przykład, możesz zamienić umywalkę na szafkę podumywalkową lub szuflady. Jeśli masz wolną przestrzeń na ścianie, wisząca szafka może zapewnić poręczne miejsce na przybory toaletowe lub ręczniki. A jeśli brzeg wanny jest pełen mydła, szamponu i żelu pod prysznic, dlaczego nie zainstalować prostego drucianego kosza?

Jeśli inwestujesz w prosty schowek, upewnij się, że jest on wykonany z wysokiej jakości mosiądzu, tak jak przedstawiony powyżej kosz pod prysznic firmy Options, który zapewnia doskonałą trwałość.


Wanna z prysznicem

Wybór między wanną a prysznicem jest dobry, jeśli mieszkasz sam lub twój partner ma podobną do ciebie rutynę higieniczną, ale jeśli dodasz do tego dzieci, może się okazać, że będziesz musiał zaspokoić zupełnie inne potrzeby!

Najlepsze łazienki dla rodzin zawierają wielofunkcyjną wannę z prysznicem, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że masz wszystkie podstawy. Na przykład, Ty możesz nie być w stanie funkcjonować bez porannego prysznica, ale jeśli Twoje dzieci są jeszcze małe, kąpiel jest bardzo ważną częścią dnia, więc musisz zaspokoić obie potrzeby.

Gdy dzieci będą starsze, może się okazać, że prysznic jest szybszą alternatywą, dającą im więcej czasu na granie na PS4 lub plotkowanie z przyjaciółmi na Messengerze, ale gdy Ty będziesz starszy, możesz chcieć ukoić obolałe kończyny gorącą kąpielą.

[]

Dzięki powiększonej części prysznicowej, wanna w kształcie litery L jest najlepszym rozwiązaniem łazienkowym dla całej rodziny.


Więcej pomysłów na rodzinną łazienkę

Szukasz dalszych inspiracji dla swojej rodzinnej łazienki? Zobacz naszą tablicę pomysłów na rodzinną łazienkę, a może stworzysz własną?

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.