24 listopada 2020 Udostępnij

7 najlepszych trików w branży

Jeśli planujesz zrobić kafelkowanie po raz pierwszy, zrozumiałe jest, że będziesz się trochę denerwował takim przedsięwzięciem. Ale kafelkowanie jest na ogół dość prostym procesem, więc jeśli jesteś ostrożny i metodyczny, możesz wykonać świetną pracę i zaoszczędzić pieniądze, nie zatrudniając profesjonalisty.

Aby dać Ci przewagę, oto nasze 7 najlepszych sztuczek w branży, jeśli chodzi o wykonywanie świetnej roboty glazurniczej:

Kup więcej płytek niż potrzebujesz

To standardowa rada, aby kupić 10% więcej płytek, niż ci się wydaje, że będziesz potrzebował. Ta dodatkowa kwota pokrywa wszelkie małe błędy w obliczeniach i pęknięcia (szczególnie przydatne, gdy jesteś początkujący). Aby dowiedzieć się, ile płytek będzie potrzebnych do każdej pracy, skorzystaj z naszego Kalkulatora płytek, który znajdziesz na każdej stronie produktu, lub wpadnij i poproś pracownika o poradę.

Nie jest dobrym pomysłem kupowanie tylko wystarczającej ilości płytek, myśląc, że wpadniesz do sklepu, aby kupić więcej, jeśli będziesz ich potrzebował - niebezpieczeństwo polega na tym, że nowe płytki będą pochodzić z innej partii i istnieje możliwość, że może być niewielka różnica w doborze koloru. Możesz też mieć pecha i stwierdzić, że wybrane przez Ciebie płytki zostały przerwane, a w magazynie ich nie ma.

Jeśli jednak kupisz dodatkowe płytki, wykonasz świetną robotę i masz nieotwarte pakiety płytek, które pozostały po zakończeniu projektu, możesz je do nas zwrócić, a my z przyjemnością zaproponujemy Ci zwrot pieniędzy.

Zacznij od środka

Niezależnie od tego, czy kaflujesz ściany czy podłogi, zawsze układaj pierwszą płytkę na środku i pracuj na zewnątrz. Jeśli zaczniesz od krawędzi, prawdopodobnie skończysz z niespójnymi liniami fug, nieregularnymi krawędziami itp.

Zrób układ ćwiczeń przed rozpoczęciem

Przed układaniem płytek na podłodze, ułóż je tak, aby na każdej krawędzi powstały równe nacięcia. Jeśli nie, ustaw płytki tak, aby krawędzie były możliwie jak najbardziej symetryczne. Na ścianach zaznacz ołówkiem miejsce, w którym płytki będą się układać, aby można było łatwo obliczyć, czy krawędzie będą symetryczne. Zawsze należy pamiętać o pozostawieniu miejsca na fugę, w przeciwnym razie obliczenia będą błędne.

Trzymaj wszystko w równowadze

Bardzo ważne jest, aby wszystkie płytki były wyrównane podczas układania płytek. Aby to osiągnąć, opracowaliśmy na nowo system wyrównywania płytek, który w genialny sposób rozwiązuje problem "kładzenia płytek" i oszczędza czas montażu. System ten nie tylko pomaga w regulacji wysokości, ale także pomaga w równomiernym utrzymywaniu krawędzi płytek w trakcie całego procesu schnięcia kleju.

Zaintrygowany? Pop w każdym sklepie, a nasz personel z przyjemnością udostępni Ci demo!

Utrzymujcie równe odstępy

W celu zachowania równych odstępów między płytkami należy użyć elementów dystansowych. Sprzedajemy elementy dystansowe w rozmiarach 2mm, 3mm i 5mm - zapytaj pracownika obsługi, jaki rozmiar będzie najlepszy dla płytek, których będziesz używał.

"Zmierz dwa razy, wytnij raz"

To klasyczne powiedzenie, ale powodem, dla którego jest ono tak dobrze znane, jest to, że jest prawdziwe! Nigdy nie możesz być zbyt ostrożny, aby upewnić się, że Twoja praca z glazurą wygląda świetnie, więc jeśli chodzi o przycinanie płytek lub mierzenie wokół armatury, sprawdź wszystko podwójnie. Najlepiej jest również zachować ostrożność i obciąć trochę, a nie za dużo - zawsze można obciąć trochę więcej, jeśli się pomyli, ale jeśli obetnie się za dużo, trzeba będzie użyć innej płytki i zacząć wszystko od nowa.

Przed rozpoczęciem fugowania należy się upewnić, że klej do płytek jest suchy.
Klej musi być całkowicie suchy przed dodaniem spoiny - więc zostaw co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem. Jeśli klej jest jeszcze mokry, ryzykujesz, że podczas fugowania płytki będą przesuwać się poza miejsce.

Dodatkową wskazówką jest to, że jeśli kafelkowanie po raz pierwszy, należy użyć kleju o powolnym ustawieniu, ponieważ daje to więcej czasu pracy, a nie kleju o szybkim ustawieniu, który daje tylko maksymalnie 45 minut.

Maciej Robak

Projektant nowoczesnych lamp z kloszem.