19 marca 2021 Udostępnij

Prysznice vs. Wanny

Niektórzy uwielbiają brać zwykłe prysznice, inni z niecierpliwością czekają na długie i relaksujące moczenie się w wannie. Podczas gdy oba style "oczyszczania się" mają swoje zalety, większość z nas jest albo "ludźmi prysznica", albo "ludźmi kąpieli". Oczywiście, zawsze znajdą się tacy, którzy lubią zmieniać je co jakiś czas, ale ogólnie rzecz biorąc, jesteś albo w "drużynie prysznicowej", albo w "drużynie kąpielowej". Hmmm... czy robią na to koszulki?

W każdym razie, niektórzy ludzie po prostu nie mają miejsca na wannę lub czasu w ciągu dnia, aby wziąć kąpiel, nawet gdyby mieli więcej miejsca na jeden do zainstalowania. Prysznic jest z pewnością szybszy i wygodniejszy, ale co z tymi, którzy mają dzieci? Istnieje wiele ważnych czynników, które idą do wyboru, aby albo iść z prysznicem lub wanną, więc ważenie wszystkich opcji dla tego, co można zrobić z łazienką jest wskazane, a także przystępne.

Oto kilka korzyści z obu prysznicem i wanną, a może widząc je w druku pomoże Ci podjąć świadomą decyzję, co do następnego kroku w przeprojektowaniu łazienki. A dobrą rzeczą jest to, że oferujemy konwersje z wanny do prysznica i prysznica do wanny. Nie musisz więc koniecznie trzymać się tego, co już masz. Elastyczność to zabawa, więc pomyśl o przeróbce, jeśli czujesz się dobrze, a rozmiar i styl Twojej łazienki będzie pasował do zmiany.

Jakie są zalety prysznica w łazience zamiast wanny?

Prysznice są bardziej eleganckie. Będziesz mieć więcej miejsca w łazience, jeśli zdecydujesz się na stojący, oszczędzający przestrzeń prysznic zamiast większej wanny. Jeśli masz łazienkę o mniejszym metrażu, prysznic otworzy przestrzeń, dając złudzenie większej łazienki. A jeśli zdecydujesz się na jedne z naszych luksusowych szklanych drzwi prysznicowych, ich przejrzysty element nie tylko będzie miał klasę, ale doda jeszcze więcej otwartości.

Prysznice są o wiele bardziej energooszczędne. Podczas kąpieli pod prysznicem zużyjesz mniej wody niż podczas napełniania wanny... chyba, że bierzesz bardzo długie, ścinające palce prysznice. Jeśli oszczędzanie energii jest czymś, co jest ważne dla Ciebie i Twojej rodziny, to prysznic jest ekologicznym wyborem, z którym będziesz czuł się bardziej komfortowo.

Prysznice umożliwiają łatwy dostęp do wnętrza i na zewnątrz. Niektórzy ludzie mają problemy z wejściem do wanny i wyjściem z niej, np. osoby starsze lub z ograniczeniami fizycznymi. Zawsze możesz zainstalować pod prysznicem siedzisko bezpieczeństwa dla tych, którzy potrzebują go do podtrzymania.

Prysznice są wygodniejsze. Nie musisz czekać, aż wanna się napełni, co może być prawdziwym pożeraczem czasu, gdy musisz błyskawicznie przygotować się do pracy lub szkoły. Kiedy jesteś gotowy, aby uzyskać czyste, pop w i pop out.

Jakie są korzyści z posiadania wanny zamiast prysznica?

Wanny są super relaksujące. Wyobraź sobie siedzenie i moczenie po długim dniu w pracy lub pierwszą rzeczą w niedzielę rano przed brunch. Możesz posłuchać łagodnej muzyki, napełnić wannę bąbelkami i złagodzić swoje napięcie i stres, a wszystko to podczas mycia. Brzmi całkiem przyjemnie, prawda?

Kąpiele są pomocne dla tych, którzy mają małe dzieci. Kiedy jesteś jeszcze na etapie mycia swoich dzieci, robienie tego pod prysznicem oznacza, że ty też tam wchodzisz... i mokniesz. Możesz włożyć swojego malucha do wanny bez kłopotliwego próbowania pozbycia się szamponu z jego oczu... i twoich, dla tej sprawy. Nie mówiąc już o tym, że gumowe kaczuszki nie mają prawie tyle samo zabawy pod prysznicem.

Wanny mogą mieć również głowicę prysznicową zainstalowaną w ścianie. Możesz mieć opcję kąpieli lub prysznica w jednym miejscu. Jest to idealne rozwiązanie dla osoby, która kocha ideę obu opcji i inteligentne rozwiązanie dla rodzin o zróżnicowanych potrzebach.

Wanny są czymś, co kupujący szukają. Twój dom ma większą wartość, gdy jest wanna w co najmniej jednej z łazienek. Jeśli myślisz, że możesz sprzedać swoje miejsce w pewnym momencie w dół drogi, instalacja wanny jest inteligentną inwestycją, będziesz zadowolony, że zrobiłeś.

Więc, co to będzie? Prysznic czy wanna? Wciąż nie możesz się zdecydować?

Damian Poniedziałek

Elektryk, zajmuje się montażem oświetlenia biurowego.